26.05.2021, 15:59

AKP'nin Eskişehir'deki son hedefi

Son birkaç yıldır Eskişehir'de en çok konuşulan konu ESKİ ve Kalabak Su'dur. Özellikle Kalabak Su'da yaşanan birkaç sorun bizlerin bazen aylarca su konusunu gündemde tutmamıza neden oldu. Burada yaşanan sorunlar ESKİ'de yöneticilerin görevden uzaklaşmasına kadar sürdü.

Son 6 ayda ise ESKİ ile ilgili başka bir konu konuşmaya başladık. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcısı Oğuzhan Özen'in, ESKİ'ye Genel Müdür olması konusu kamuoyunu meşgul etti. Oğuzhan Özen'in İletişim Fakültesi mezunu olması nedeniyle bazıları, "Teknik eleman olmayan, mühendis olmayan bir kişinin bu kuruma genel müdür olması doğru değil" diye yorum yaptı. Oysa ESKİ'de birçok kaliteli müdendis ve teknik eleman mevcuttu. ESKİ'deki sorun belki de iyi bir idareci, iyi bir bürokrat, iletişimden anlayan bir yönetim anlayışıydı. İşe buradan bakınca Oğuzhan Özen'in ESKİ'nin genel müdürü olması nedeniyle bazılarının kafasında soru işareti oluştururken bazılarını da heyecanlandırdı.

Ben, nasıl ki "Belediye başkanı inşaattan anlamalı, imar planlarından mutlaka anlamalı" diyenlere katılmıyorsam Oğuzhan Özen'in de ESKİ Genel Müdürü olması konusunda "Beklemek lazım, belki de ESKİ'nin sıkıntılarını bitirir" diyenlerden oldum. Genel Müdür Özen'in ilk ayları gözlemek, neler yapacağına bakmak gerektiğini düşündüm hep. Şimdi şunu görüyorum ki, AKP'nin Eskişehir örgütü özellikle son günlerde neredeyse sadece Oğuzhan Özen'i hedef alan açıklamalar yapıyor. Öyleyse "Oğuzhan Özen başarılı çalışmalar yürütüyor ki, AKP'nin hedefi haline geldi.

AKP İl Başkan yardımcıları Hasan Burgaz ve Pınar Turhanoğlu Gücüyener neredeyse her hafta ESKİ ve Oğuzhan Özen'i hedef alan açıklamalar yapıyor. Bu da benim gibi birçok kişide "Meyve veren ağaç taşlanır" etkisi yaratıyor. Demek Genel Müdür Özen güzel ve yerinde çalışmalar yürütüyor ki AKP'lilerde sıkıntı yaratıyor.

Alpu'da bir kendini bilmezin tarım ilacı hazırlarken hortumu ilacın içine bırakması nedeniyle şebeke suyuna ilaç karışmıştı. Oğuzhan Özen neredeyse 20 gün Alpu'dan Eskişehir'e gelmeden, Valilik, Sağlık Müdürlüğü, Kaymakamlık gibi devlet kurumlarıyla irtibatı hiç kesmeden, neredeyse kimsenin burnu kanamadan sorunu çözdü. Kilometrelerce borunun yeniden döşenmesini sağlayıp Alpu'daki bir mahallenin en küçük bir susuzluk çekmeden birkaç gün içinde suya kavuşmasını sağladı.

Bu durum AKP'lileri panikletmiş olacak ki, sorun çözüldükten, vatandaşlar suya kavuştuktan sonra kalkıp açıklama yaparak güya Oğuzhan Özen'i sıkıntıya sokmak istediler. Ama başarılı olamadılar.

Şimdi sadece ben değil, birçok kişi "Oğuzhan Özen iyi ki ESKİ'ye genel müdür olmuş. Yılmaz Büyükerşen hocamız bir kez daha doğru karar vermiş" diye düşünüyor.

Eskişehir için yürütülecek çalışmaları merakla bekliyoruz.
 

Yorumlar (4)
Tr 3 hafta önce
Yücel efendi sadece siz değil bir çok kişi dedikleriniz CHP ve avanesi.....konu tıpkı imamınoglu gibi güzellik kraliçesini başdanışman olarak ataması na güzel bir örnek olmuş
kenan 3 hafta önce
bir zaman askerliğini yapmadığı halde girip meclis üyesi olan ve sonra da meclis üyesi düşürülen yenilmez. daha ramazanda alpu da suya tarım ilacı karıştırıp bir hayvanın telef olmasına neden olan, 2 vatandaşı hastanelik eden eski mi hizmet ediyor. Komiksiniz.. kenti vişne evlerinden ibaret sanıyorsunuz büyük olasılıkla..
Eses Emre 3 hafta önce
Kalabak sudaki birkaç sorun dediğinde nerdeyse insanları zehir leyecektiniz öle bi yazmışınki sanki sudan çeyrek altın çıktı
Halil 3 hafta önce
Birkez daha derken...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@