banner4

21.04.2021, 13:13

Aylan bebeğin faturası Erdoğan'a kesilemez!

Tüm dünyanın sorumlu olduğu Aylan bebeğin faturasının Erdoğan’a kesilmesinin hiçbir mantığı, açıklaması yok. 128 milyar dolar da çok alakasız olmuş bu konuya. Canan Kaftancıoğlu hesap sormak istiyorsa gitsin dünyaya sorsun. Bu tablonun zalim ressamları Türkiye’de değil.

Canan Kaftancıoğlu özür dilemiş…

ÖZÜR DİLENECEKSE LİSTE KABARIK, YETMEZ!

Gelen yoğun eleştiriler üstüne ben daha bu yazıyı bitirmeden bir özür mesajı yayınladı Canan Kaftancıoğlu. 

Kişilerin hata yapabileceğini, yanılabileceğini elbette anlayışla karşılamak gerekir. 

Hatasız kul olmaz derler…

Fakat Canan Kaftancıoğlu, hata yapma lüksünü çoktan geçti. Terörist Sakine Cansız’ı andığı için şehit ailelerini arayıp özür dilemeyen Kaftancıoğlu’nun özrünü hangi kabahati tolere edebilir ki?

Hata bir daha yapılmayacaksa özür dilenir. Sık sık tekrarlanan özür hareketleri hakaretle eş değerdir. (Alfred Adler)

128 milyar dolar doğru kullanılsa Aylan bebek gibi manzaralar ortaya çıkmazmış. O yüzden kullanmış Canan Hanım bu fotoğrafı.

Öyle mi?

Canan Kaftancıoğlu ve çevresinin ısrarla karşı durduğu, kaderlerine mahkum bırakılmak istenilen mültecilerden birisidir Aylan Bebek.

Aylan bebeğin bu fotoğrafıyla ilk karşılaştığımızda konuyu bu kadar gündeme getirmeyenler, 128 milyar doların peşini ararken Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı kin ve nefreti arttırmak için duyar kasmaya çalışıyorlar. Neden?

Daha çok dikkat çekmek için.

128 milyar dolar konusunu alın, çevirin, istediğiniz konuya evirin. 

Fakat işin içerisinde Aylan bebeğin fotoğrafını kullanmak, peşine düştüğünüz 128 milyar dolar davasının vizyonunu oldukça sahteleştiriyor. 

Sorumlu Erdoğan demiş…

Sizin ülkeye almamak için binbir gece masallarını uydurduğunuz bir politikanın aynısını Erdoğan izleseydi, evet suçlu Erdoğan’dı. 

128 milyar dolara Aylan bebeği geri getirebilseydik, tutumunuz Canan Kaftancıoğlu’nun tutumuyla aynı yönden doğar mıydı? Parayı hiç düşünmeden feda eder miydiniz? 

Şu tabloya göre tabii ki 128 milyar dolar feda olsun Aylan bebeğe dersiniz.

Konum ve şartlara göre bugünün fedacıları, dünün ‘’Suriyelilere yapılan yardımlar’’ canhıraşlığından beslenen zevahirde politik,  haddizâtinda algıcı kaotikleriydi.

Üstüne üstelik böyle bir yardım söz konusu değilken.

Türk – Alman Üniversitesi Siyaset Bilimi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı aynı zamanda Göç ve Uyum Araştırmaları Merkezi Müdürü Prof. Dr. Murat Erdoğan, devletin Suriyeli mültecilere para yardımı yapmadığını açıkladı. Suriyeli mülteciler sadece birinci basamak sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanıyor. Onun dışında fatura ödemeden yaşama şansları falan yok…

Artık tahakkümün özneleri olmadıklarını herkese ispatlamaya çalışıyorlar.

Yerler mi? Bu güncellikte yemezler.

Canan Hanım önce kendi öznesi olduğu tahakkümü sorgulamalı. 128 milyar dolar nerede bilmem. Fakat  "ohhh olsun" denilenlere ulaşamadığı için bir hazımsızlık söz konusu olabilir.

      ( PKK’li terörist Sakine Cansız için attığı tweet.)

(MLKP terör örgütü kurucu üyelerinden Hasan Ocak için attığı tweet)

(Kaftancıoğlu'nun 15 Temmuz 2016 tarihli paylaşımı)

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@