banner163

21.11.2023, 13:12

Benden bu kadar...

Artık siyaset yapmayacağım. Siyaset yapmayacağım dediysem yanlış anlaşılmasın yine tavrımız rengimiz belli fikrim gelirse söylerim elbette ama aktif siyasette yer almayacağım.

Mart ayında nihayet meclis üyeliği mazbatasını da teslim ettikten sonra siyaset ile aramıza uzunca bir süre kap kalın bir çizgi çizmek niyetindeyim. Siyasi hiç bir göreve de talip değilim. 

Sivil toplum, projeler, yardım faaliyetleri, akademi, dil, doktora, kitabımın nihayet zaman ayırıp da görüşmeye gidebilir isem basımı, tiyatro, yurt içi dışı seyahatler, bolca okuma, belki biraz şiir, sanatsal akademik konularda YouTube programı ya da köşe yazılarına devam edebilirim. Ruhumu dinlediğimde, özüme döndüğümde, kendimi karşıma alıp konuştuğumda bana söyledikleri bunlar. 

Temizlik zamanı. Evimizi, odamızı, hayatımızdaki insanları, değer vermeyenleri, değer veremediklerimizi, ruhumuzu, kalbimizi, tüm kötü ve iyi yanları ile kendimizi sorgulamak ve kendi en iyi versiyonumuza ulaşmak için bir çağrı :) 
Aslında bu yoktu öyle bir içimden geldi.

2 yıl içinde hiçbir şekilde iletişime geçmedi isek, herhangi bir şekilde mesajlarıma cevap alamamış ya da mesajınıza cevap vermemiş isem numaranızı.. Sosyal medya da takip etmeyenleri, takip edip de rahatsız edenleri, iletişime geçtiğinde sadece can sıkıp moral bozanları, değer görmediğim ya da değer vermediklerimi kısacası hayatımdaki tüm fazlalıkları temizleyeceğim bu süreçte.

Kasım temizliğini sadece odamda evimde değil kendi küçük dunyamdaki tüm yaşam alanlarımda yapacağım.

Yorumlar (3)
Solmaz gizem güven 7 ay önce
Temizlik her zaman Kasım'da şart..
Civan 7 ay önce
Harikasınız Yeşim Hanım, mutlu arınmalar, bol ferahlıklar diliyorum o halde. Sanatınızı da keyifle izliyoruz
Yunus Çeliker 7 ay önce
Aldığınız bu yeni cesur kararlar için sizi kutluyorum seçtiğiniz bu yolda size başarılar diliyorum unutmayın sanat siyasetten üstündür.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@