Eskişehir'in Hidroana'sından büyük başarı

Eskişehir Teknik Üniversitesi’nin Hidrojen Enerjili Araç Takımı Hidroana, EDICtive Tasarım Yarışması Üniversite kategorisinde Türkiye 3’üncüsü oldu. 

BİLİM 20.11.2022, 12:47
Eskişehir'in Hidroana'sından büyük başarı

Eskişehir Teknik Üniversitesi’nin Hidrojen Enerjili Araç Takımı Hidroana, ETİM (Eskişehir Tasarım ve İnovasyon Merkezi) tarafından düzenlenen EDICtive Tasarım Yarışması Üniversite kategorisinde Türkiye 3’üncüsü oldu. 

Büyük bir özveri ile çalışarak “Yakıt Hücresi Sıcaklık Kontrol Sistemi” projesini ortaya çıkartan ve raporları ile ETİM EDICtive Design Call yarışmasına başvuran Hidroana ekibi, yarışlarda yakıt hücresini daha verimli kullanmak ve sistemi uygun koşullarda tutmak amacıyla yakıt hücresi sistemlerini kullanan ve bu tip sorunlarla karşılaşan ekiplere de yol gösterebilecek nitelikte olan bir çalışmayla Türkiye 3’üncülüğü elde etti. 

ESTÜ'den yapılan açıklamada, "Shell Eco Marathon Europe ve Tübitak Efficiency Challenge yarışmalarına her yıl düzenli olarak katılan Hidroana ekibini gurur verici başarılarından dolayı tebrik eder, devamını dileriz" denildi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@