Türkiye akıllı seyir füzesini de yaptı... Bayraktar Kemankeş ilk kez Teknofest'te

Türkiye'nin savunma sanayi alanındaki atılımları devam ediyor. Hava, kara ve denizde onlarca yeni proje ve ürünü hayata geçiren Türkiye akıllı seyir füzesini de yaptı. Teknofest'te Bayraktar Kemankeş ilk kez sergilenmeye başladı.

BİLİM 27.04.2023, 13:02 27.04.2023, 13:08
Türkiye akıllı seyir füzesini de yaptı... Bayraktar Kemankeş ilk kez Teknofest'te

Savunma sanayinde yüzde 80 yerliliğe ulaşan Türkiye dışa bağımlılığı azaltıp savunma sanayi ürünlerinin ihracatına başladı.

Başarı ve azimle gerçekleşen projelerde ortaya çıkan ürünler dünya çapında ses getiriyor.

Türkiye'nin hava, kara ve denizdeki savunma sanayi başarısına bir yenisi daha eklendi. Baykar Teknoloji CEO'su Haluk Bayraktar, Kemankeş'in Teknofest 2023'te sergilendiğini açıkladı.

Bayraktar Twitter'da yaptığı açıklamada "Kemankeş mini akıllı seyir füzesi ilk kez Teknofest 2023'te sergileniyor.

Jet motorundan, stabilize kamera sistemine, yapay zeka yazılımlarından sistem tasarımına tümüyle milli ve özgün. 200 km+ operasyonel menzili, 0.7 Mach dalış sürati, 30 kg ağırlık" ifadelerini kullandı.

SELÇUK BAYRAKTAR: TÜM MİLLETİMİZİ TEKNOFEST'E BEKLİYORUM

Baykar Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Teknofest için organizasyonların olduğunu söyledi. Bayraktar "Bu yıl 8 hava aracımız var. Hepsi ayrı ayrı gösteri yapacak. Kızılelma Akıncı ile kol uçuşu yapacak. Bunlar yarın olacak. Tüm milletimizi ülkemizin geliştirdiği yüksek teknoloji görmeye, Teknofest Havalimanına bekliyorum" dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@