1. YAZARLAR

  2. Soner Yüksel

  3. Bu not burada dursun
Soner Yüksel

Soner Yüksel

Yazarın Tüm Yazıları >

Bu not burada dursun

A+A-
Bu not burada dursun …
 
24 yıl öncesi, Radyo yıllarının en cafcaflı zamanlarıydı. Şarkılar kasetlere hapisti sadece. Parmakla sarar, özenle hazırlardık müzik listelerimizi. İnsanlar için hayatlarındaki belki de en etkili iletişim yoluydu radyo. Başka bir seçenek yoktu çünkü. Doğru zamanda doğru yerde o iletişimin şehirdeki önemli aktörlerinden biri olmuştum. Bu da benim şansımdı.
Cep telefonu, Bilgisayar, İnternet, Özel TV Kanalları, MP3 çalarlar çıktı sonra.
Sadece radyo ile geniş kitlelere ulaşmak ve kendini ifade etmek zorlaştı. Hayatın kendisi gibi kişisel güncelleme zamanıydı. Doğru zaman da, doğru yerde aldım soluğu. Televizyonculuğun önemli olduğu zamanların aktörlerinden biri oldum bu kez de.
Sonra Radyo ve TV programlarını birlikte götürdüm çoook uzun seneler.
Bir süre sonra yeni bir güncelleme ihtiyacı duydum kendimde. Mesleğin önemli kısımlarından biri de matbu bir gazetede yapılacak haberler, yazılacak yazılardı. Doğru zaman da, doğru yerde bir hamle daha yaparak bu kez de Köşe yazarlığını ekledim kendime. Ne mutlu ki o konu da da hatırı sayılır aktörlerden birisi oldum.
Bunları yazdım çünkü tercih ya da şans olarak gördüğüm bir takım fırsat ya da tevafuklar sizlerle beni bu kez farklı güncellemeyle buluşturacak.
Kolay olmamakla birlikte hayatın, alışkanlıkların her gün yeniden güncellenip değiştiği bugünlerde bende mesleği icra edeceğim adresi değiştirdim.
Bundan sonra sizlerle hem yazılı hem de görsel olarak Midas Medya çatısında buluşacağım. Hem mutfağın hem de yönetimin bir parçası olarak YENİ MEDYA dediğimiz bu oluşum bizim bulduğumuz icat ettiğimiz bir şey değil elbette. Sadece doğru zamanda bizimde içine dahil olduğumuz bir güncel gerçeklik.
Hız, üretim serbestliği, beklentiler, eğlence diye yüzlerce sebep sıralayabilirim ama gerek yok. Zaten koca bir günde sosyal medya ya da başka gerekçelerle interneti ne amaçla, ne sıklıkla kullandığını çok iyi bilen sizlere hem TV yayıncılığı hem de Gazeteciliği daha farklı, daha eğlenceli, daha özel bir şekilde harman ederek sunma telaşında olacağız.
Buna sizleri ikna etmek gibi bir hata içine girmeyeceğim. Tek istediğim bizleri bir süre takip edin. Biliyorum sıfırdan çıkılan bir yolda ilk günlerde eksikler, hatalar, beklentiler tam olarak karşılanmayabilir ama kısa sürede sizin sürekli takip ettiğiniz ve aidiyet hissedeceğiniz bir mecra olacağımıza en ufak şüphem yok.
Yazı işleri müdürümüz, meslekte yıllar geçirmiş sevgili Kerem Akyıl ile birlikte, mesleğin ve hedefimizin heyecanını çok güçlü taşıyan ekibimizle birlikte inanıyorum ki çok güzel işlere imza atacak, sizlerin de desteği ile çok eğleneceğiz…
Hepinize iyi seyirler, iyi takipler olsun… Hem siz hem de biz hoş geldik…
Önceki ve Sonraki Yazılar