Anadolu Üniversitesi Açıköğretim'in 40. yılını kutlayacak... YÖK Başkanı Eskişehir'e geliyor

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, 40. kuruluş yıl dönümünü yıl boyunca sürecek etkinliklerle kutlayacak. İlk etkinlik olan panelin oturum başkanlığını YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar yapacak.

EĞİTİM 12.05.2022, 22:18
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim'in 40. yılını kutlayacak... YÖK Başkanı Eskişehir'e geliyor

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, 40. kuruluş yıl dönümünü yıl boyunca sürecek etkinliklerle kutluyor. Kutlama etkinlikleri kapsamındaki “Açılış Paneli” 13 Mayıs Cuma günü (yarın) saat 11:00’de Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek. 

İlk panelin oturum başkanlığını YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar yapacak 

Anadolu Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşen, “Pandemi Sonrası Yükseköğretimde Dijitalleşme: Beklenen Değişim ve Dönüşüm Süreçleri” başlıklı panelin oturum başkanlığını YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar üstleniyor. Panelde, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar ve Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı açık ve uzaktan öğrenme bağlamında üniversitelerinin deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak.

Kutlama etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Açılış Paneli’nin yanı sıra yine Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi'nde açık, esnek ve erişilebilir öğrenme imkânlarıyla eğitimde fırsat eşitliği sağlayan Açıköğretim Sistemi’nin 40 yılını anlatan bir fotoğraf sergisine de yer verilecek.

40. yıl kutlamaları; Eskişehir’de gerçekleştirilecek “Uluslararası Açık ve Uzaktan Öğrenme Konferansı” (iodl.anadolu.edu.tr), ulusal ve uluslararası seminerler, çalıştaylar, öğrenci yarışmaları, yurt içi ve yurt dışında mezuniyet törenleri, radyo ve TV programları ve konserlerle yıl boyunca devam edecek. 40. Yıl etkinliklerine ve etkinlikler hakkındaki detaylı bilgilere dileyen herkes aos40yil.anadolu.edu.tr web adresinden ulaşabiliyor.

Panel internetten de canlı yayınlanacak 

Oturum başkanlığını YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ın üstleneceği “Pandemi Sonrası Yükseköğretimde Dijitalleşme: Beklenen Değişim ve Dönüşüm Süreçleri” başlıklı “Açılış Paneli” 13 Mayıs Cuma günü (yarın) saat 11:00’de Anadolu Üniversitesi resmî YouTube kanalı (ana.do/2WR) üzerinden de canlı olarak takip edilebilir.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@