AÜ'lü akademisyen dünyada seçilen 50 bilim kadını arasında!

Anadolu Üniversitesi'nden bir uluslararası başarı daha... Öğr. Gör. Dr. Serap Uğur, yüzlerce aday arasından o listeye seçildi.

EĞİTİM 14.05.2021, 14:37
AÜ'lü akademisyen dünyada seçilen 50 bilim kadını arasında!

Bireylere geçmişleri ve coğrafi konumları ne olursa olsun başarılı bir profesyonel kariyer yolculuğunda destek olmak amacıyla yayınlanan uluslararası Career Beacon dergisinin beşinci özel sayısında, dünyanın önde gelen kadın eğitim liderlerine yer verdi. Kanada’dan Hindistan’a birçok farklı ülkeden gösterilen yaklaşık 400 aday arasından belirlenen 50 kadın bilim insanı arasında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nden Öğr. Gör. Dr. Serap Uğur da yer aldı.

50 kadın eğitimci ve akademisyen dünyaya tanıtıldı 

Eğitimde örnek lider kadınların yer aldığı özel sayıda; meslek tutkusu, diğer kadınlar için rol model olma, başkalarının gelişimlerinde onlara öncü ve destek olma, kamu ve toplum hizmeti ile bilgi ve deneyim paylaşımı, farklı durumlarda problem çözme ve etkili kriz liderliği göstermiş olma kriterlerini karşılayan adaylar arasından, uzmanların değerlendirmeleri ile belirlenen 50 kadın eğitimci ve akademisyen başarılı çalışmaları ile tüm dünyaya tanıtıldı.

Dr. Serap Uğur da yer aldı 

Hindistan, İsviçre, Amerika, Kanada ve Sırbistan’dan kadın araştırmacılara yer verilen özel sayıda, açık ve uzaktan eğitim, sanal gerçeklik, yapay süper zekâ, teknolojik tekillik ve transhumanizm alanlarında çalışmaları bulunan Öğr. Gör. Dr. Uğur, Türkiye’den örnek gösterilen kadın araştırmacılar arasında “ilerici” kategorisine girme başarısını da gösterdi. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@