Boğaziçi'nde Eskişehirli rektörün yerine yeni rektör

Boğaziçi Üniversitesi'nin Eskişehirli rektörü Prof.Dr. Mehmed Özkan'ın yerine yeni rektör ataması yapıldı

EĞİTİM 02.01.2021, 11:44 02.01.2021, 13:53
Boğaziçi'nde Eskişehirli rektörün yerine yeni rektör

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan ve bazı bakanlıklar, kurum ile kuruluşlara ilişkin atama kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Prof.Dr. Mehmed Özkan'ın yerine Prof. Dr. Melih Bulu atandı 

Yeni atamalar kapsamında 5 üniversiteye yeni rektör ataması yapılırken, Boğaziçi Üniversitesi'nin Eskişehirli rektörü Prof.Dr. Mehmed Özkan'ın yerine de Prof. Dr. Melih Bulu atandı. 

Kasım 2016'dan beri bu görevi sürdürüyordu

Prof.Dr. Mehmed Özkan Kasım 2016'da Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanmıştı. Eskişehirli rektör Prof.Dr. Mehmed Özkan, aynı zamanda AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof.Dr. Emine Nur Günay'ın da kardeşi. 

Prof. Dr. Mehmed Özkan kimdir?

Eskişehirli Prof. Dr. Mehmed Özkan, 1986 yılında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. ABD'de Vanderbilt Üniversitesi Elektrik Mühendisliği alanında yüksek lisans ve doktorasını yaptı. Prof. Dr. Mehmed Özkan, 1988'de master ve 1991'de doktora derecelerini aldı. 1992 yılında doktora sonrası Japonya'nın Tokyo şehrinde özel bir kuruluşta çalışmalarına devam etti. 1995 yıllından itibaren Boğaziçi Üniversitesi, Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsünde Müdür Yardımcılığı yapan Özkan, Ağustos 2016'dansonra Araştırmadan sorumlu Rektör Yardımcılığını görevine getirilmişti. Prof. Dr. Mehmed Özkan, Kasım 2016'daki Cumurbaşkanlığı atama kararlarında Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanmıştı ve Ocak 2020'ye kadar bu görevi sürdürdü. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@