Eğitim için işbirliği yapacaklar

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Kalite Derneği işbirliği protokolü için imzaları attı...

EĞİTİM 07.01.2021, 15:19 07.01.2021, 15:23
Eğitim için işbirliği yapacaklar


Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Kalite Derneği (KalDer) gençlere yönelik bir eğitsel işbirliği protokolü imzaladı.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Türkiye Kalite Derneği'nin (KalDer), karşılıklı işbirliğini ve ortak anlayışı geliştirmek amacıyla eğitsel faaliyetlerle ilgili işbirliğinde bulunmak üzere bir araya geldiği belirtildi. 

Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonu’nda yapılan protokol imza törenine Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hale Kargın Kaynak ile KalDer Eskişehir Şubesi Genel Sekreteri Faruk Gülen katıldı. Yaptığı faaliyetlerle binlerce gencin eğitim, sosyal ve kültürel hayatına katkı sunan Gençlik Merkezi, imzalanan protokolle gençlere önemli bir eğitim alanı daha oluşturacak. Bu kapsamda farkındalık oluşturmak adına çeşitli konularda eğitim, söyleşi, seminer, sempozyum, panel, çalıştay gibi çeşitli eğitim yöntemleri ile öğrencilerin ve toplumun gelişimine katkı sağlanacak. Özellikle alanında başarılı kişi, kurum ve kuruluşlarla gençler buluşturularak, gençlerin eğitim ve kariyer planlamasına da hem teorik hem de pratik olarak önemli bir destek verilecek. Böylece gençlerin gerek eğitim süreci gerekse iş hayatına evrilecek sürece yönelik bir yol haritası da ortaya çıkmış olacak. 

İmzaların atılmasıyla gençler adına önemli bir iş birliği doğduğunu belirten Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hale Kargın Kaynak, gençlerin eğitim hayatına katkı sunan çalışmalara bir yenisini daha ekleyeceklerini belirterek bu alanda yeni alanlar açılmasının gençler adına çok değerli olduğunu belirtti. KalDer’e de bu iş birliği için teşekkür eden Kaynak, eğitime büyük önem veren Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in gösterdiği eğitim hedefli çalışmalara Gençlik Merkezi’nin bu tür iş birlikleri ile önemli bir kapı araladığını söyleyerek imzaların iki taraf için de hayırlı olmasını diledi. KalDer Eskişehir Şubesi Genel Sekreteri Faruk Gülen de Büyükşehir Belediyesi’ne eğitsel iş birliği için teşekkür ettiklerini ve protokol kapsamında gençlerle bir arada olacakları için çok mutlu olduklarını kaydetti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@