Eskişehir esnafına duyurdu: "28 Haziran'a kadar okulumuzdan başvurabilirsiniz"

Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi-MEM Müdürü Dr. S. Sırrı Kabadayı, Eskişehir esnafına duyurdu: "28 Haziran'a kadar okulumuzdan başvurabilirsiniz."

EĞİTİM 25.06.2024, 17:51 25.06.2024, 17:56
Eskişehir esnafına duyurdu: "28 Haziran'a kadar okulumuzdan başvurabilirsiniz"

Eskişehir'de kalfalık ve ustalık sınavları ile ilgili sosyal medyadan paylaşımda bulunan Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi-MEM Müdürü Dr. S. Sırrı Kabadayı, gerekli belgelerle 28 Haziran akşamına kadar başvuruların yapılabileceğini belirtti. 

Dr. S. Sırrı Kabadayı yaptığı açıklamada, "Değerli esnaflarımız, 22 yaşını doldurmuş ve 1 gün sigortalı iseniz, kalfalık sınavına; 5 yıllık sigortalı iseniz ustalık sınavına okulumuzdan 28 Haziran Cuma günü akşamına kadar aşağıdaki belgelerle başvuruda bulunabilirsiniz. (MYK-3 belgeniz ya da MEB onaylı 468 saatlik kurs belgeniz varsa kalfalık belgesi için; MYK-4 belgeniz ya da 756 saatlik kurs belgeniz varsa ustalık belgesi için doğrudan başvuru yapabilirsiniz.)" dedi. 

Atatürk Bulvarı ETİ Arkeoloji Müzesi yanında bulunan okuldan yapılabilecek başvurular için gerekli belgeler şöyle açıklandı: 

1.Öğrenim belgesi (Diploma). Ustalık sınavı için ayrıca kalfalık belgesi.

2.Nüfus cüzdanı fotokopisi

3.1 biyometrik fotoğraf 4.İşyeri ünvanlı meslek kodlu SGK prim dökümü (E- Devletten ya da SGK’dan alınabilir. Bağ-Kur’lu olanlar Vergi Dairesinden Vergi Mükellefiyet Belgesi alacaklardır.)

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@