Eskişehir Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre'den özel okullara çağrı

Eskişehir'de 2022-2023 eğitim-öğretim yılı Özel Okullar Bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

EĞİTİM 07.09.2022, 15:48 07.09.2022, 15:56
Eskişehir Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre'den özel okullara çağrı

Eskişehir'de 2022-2023 eğitim-öğretim yılı Özel Okullar Bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Fazıl Tekin Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Vali Yardımcısı Salih Altun, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Demiral, Özel Öğretim Kurumları Şube Müdürü Metin Erkmen, Eğitim Müfettişleri Başkan Yardımcısı Kenan Çimen, Özel Öğretim Kurumları kurucu, kurum müdürleri ve genel koordinatörleri katıldı.

Metin Erkmen: Özel okullar için yeni yazılım hazırlanıyor 

Özel Öğretim Kurumları Şube Müdürü Metin Erkmen,özel okullar bilgilendirme sunumunda özel okulların yaptığı çalışmalardan haberdar olabilmek için yeni bir yazılım üzerinde çalıştıklarını ifade etti. 2020-2021-2022 yılları karşılaştırmalı olarak özel okulların TYT, LGS, YKS başarıları, öğrencilerin özel okulları seçme oranları gibi konularda bilgiler verdi.

Kenan Çimen: Gerekli ayarlamalar yapılmalı 

Eğitim Müfettişleri Başkan Yardımcısı Kenan Çimen konuşmasında, Özel Öğretim Kurumlarının her yıl denetleneceğinden, özel okullarda sınıf mevcutları okul öncesi eğitim hariç olmak üzere 24'ten 30'a çıkarıldığına, yüzde 3 ücretsiz öğrenci okutulması ve her bir öğrenciye 1,2 metrekare alan düşecek şekilde ayarlamalar yapılması gerektiği hususlarına vurgu yaptı.

Pervin Töre: Proje, AR-GE çalışmalarında yer alın

 İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre de konuşmasında, "Özel okullarımızı çok önemsiyoruz. İlimizde özel okullarda okullaşma oranı yüzde 11'dir. Biz okullaşma oranını artırmak istiyoruz. İletişim halinde olalım. Neler yapıyorsunuz bilmek istiyoruz. Proje, AR-GE çalışmalarında yer alın. Okullarımızda 6 öğrenciye 1 akademik danışman uygulaması yapacağız. Temsilcilerinize akademik danışmanlık eğitimi verebiliriz. Deneme sınavları yaparak her okulun karnesini çıkaracağız. Sizler de bu çalışmalarımıza katılın" dedi. 

"Öğretmenin emeğinden tasarruf edilemez"

Ücret politikalarının verimliliği etkilediğine vurgu yapan Töre, "Öğretmenin emeğinden tasarruf edilmez" diyerek herkese başarılı bir eğitim-öğretim dönemi dilediğini belirtti. 

"Öğretmenin ücretinden kesmeyin"

Vali Yardımcısı Salih Altun da, "Bizler sizlerle iş birliği ile çalışmak istiyoruz. Veriler çok önemli. Diğer özel okullar ile karşılaştırdığınızda durumunuz nedir görmelisiniz. Hizmetinizin bedelini talep edeceksiniz, öğretmenin ücretinden kesmeyin, çocuklarımızı sizlere emanet ediyoruz."dedi.

Toplantının sonunda kurum katılımcıları ile sorunlar ve çözüm önerileri üzerine sohbet edildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@