Okullar ne zaman açılacak? Bakan Selçuk duyurdu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı bir televizyon programında okulların açılma tarihini ve LGS'nin ne zaman açıklanacağını söyledi...

EĞİTİM 06.07.2021, 08:06
Okullar ne zaman açılacak? Bakan Selçuk duyurdu

Özel bir televizyon kanalında okulların ne zaman açılacağını açıklayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Dünyadaki ve Türkiye'deki gidişata bakmamız gerekiyor, yani iki eksende değerlendirmemiz lazım. Kontrol artmaya başladı. Türkiye'de de kontrol edilebilir düzeyde bir tablo söz konusu. Biz şu anda tereddütsüz eylülde okula başlamak gibi bir çalışma içindeyiz Bakanlık olarak. 31 Ağustos'ta öğretmenlerimiz gelecek, 6 Eylül'de de öğrencilerimizin gelmesini bekliyoruz” dedi.

LGS sonuçları ne zaman açıklanacak?
Öğrenciler ve aileler tarafından merakla beklenen LGS sonuçlarının 26 Temmuz'da açıklanacağını belirten Bakan Selçuk, şunları söyledi: 'Geçen sene 1,5 milyon öğrenci LGS'ye girdi, 181 birinci vardı. Bu sene 1 milyon civarında girdi, 90 birinci var. Bugün başlayan tercih başvuruları 16 Temmuz saat 17.00'ye kadar devam edecek. Biz de yerleştirme sonuçlarını 26 Temmuz'da açıklayacağız. Merkez yerleştirmede robot tercihler yapabilecek. Bu okulların listesinden 10 okul tercih edilebilecek.”

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@