Tepebaşı'nda çocuklar için 24 Ağustos'ta başlıyor

Tepebaşı Belediyesi ile Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği iş birliğinde hayata geçirilen Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda ücretsiz atölye çalışmaları Ağustos ayı programı başlıyor.

EĞİTİM 09.08.2023, 14:26 09.08.2023, 14:29
Tepebaşı'nda çocuklar için 24 Ağustos'ta başlıyor

Eskişehir'de Tepebaşı Belediyesi ile Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği iş birliğinde hayata geçirilen Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda ücretsiz olarak gerçekleştirilen atölye çalışmaları kapsamında Ağustos ayı programı başlıyor.

Tepebaşı Belediyesi’nin, Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği ile birlikte hayata geçirdiği Yeryüzü Ekoloji Okulu Projesi, kentte yaşayan insanlar ve özellikle çocuklar için deney, gözlem ve eğitim alanları sunmayı sürdürüyor.

Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası yanında hazırlanan alanda faaliyetlerini gerçekleştiren Yeryüzü Ekoloji Okulu; doğayla ilişki kurmayı, doğaya erişimi, bir arada yaşama kültürünü, sürdürebilirliği, yerel ekosistemle oynamayı, toplumsal aktivizmi, mekanı tanımayı ve mekan bilincini ön plana çıkarmayı amaçlıyor.

Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda 24 Ağustos’ta başlayacak atölye çalışmaları arasında; Masal Dinletisi (6-10 yaş), Açık Hava Sineması (6 yaş ve üzeri), Kuş Gözlemi: Kentin Kuşları (7-10 yaş) ve Doğa Yürüyüşü (6 yaş ve üzeri) adlı atölyeler gerçekleştirilecek.

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, kontenjanların sınırlı olduğu atölyeler hakkında bilgi almak isteyenlerin, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne 0 (222) 211 40 00 / 3085-3087 numaralı telefondan ulaşılabileceğini bildirdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@