Türkiye birincisi Eskişehir'den... Gurur duyduk

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda düzenlenen şiir yarışmasında Türkiye birincisi Eskişehir'den Dumlupınar İlkokulu öğrencisi Narjıs Majeed Faleeh Dalboohı oldu.

EĞİTİM 22.04.2021, 14:40
Türkiye birincisi Eskişehir'den... Gurur duyduk

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle düzenlenen şiir yarışmasında Türkiye 1’incisi olan Narjıs Majeed Faleeh Dalboohı’ye ödülü Vali Erol Ayyıldız tarafından verildi.

Vali Ayyıldız kutladı, ödülü verdi 

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından Avrupa Birliği mali desteği ile yürütülen Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PIKTES) kapsamında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın ve TBMM’nin kuruluşunun felsefesi ve önemine uygun olarak PIKTES proje illerinde (26 il) açılmış olan uyum sınıflarında kayıtlı yabancı uyruklu öğrenciler arasında düzenlenen şiir ve resim yarışmasında İlimiz Tepebaşı ilçesi Dumlupınar İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Narjıs Majeed Faleeh Dalboohı, şiir kategorisinde Türkiye 1’incisi oldu.

Dalboohı’yi, ailesini ve PİKTES öğretmeni Sinem Çatma‘yı kutlayan Vali Ayyıldız, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diledi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@