ASKON Eskişehir: URAYSİM'i engellemek Eskişehir'e ve ülkemize kötülüktür

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen'in engellemek için elinden geleni yaptığı URAYSİM projesine bir destek açıklaması da Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği Eskişehir Şubesi'nden geldi: "ASKON Eskişehir olarak yerli ve milli üretimin vizyon projesi URAYSİM’e tam destek veriyoruz. Eskişehir Büyükşehir'in engelleme çabaları Eskişehir'e ve ülkemize çok büyük kötülüktür"

EKONOMİ 01.08.2023, 12:52 01.08.2023, 13:02
ASKON Eskişehir: URAYSİM'i engellemek Eskişehir'e ve ülkemize kötülüktür

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği Eskişehir Şubesi'nden Alpu'da tamamlanması planlanan Ulusal Raylı Sistemler Test ve Araştırma Merkezi (URAYSİM) projesine tam destek açıklaması ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne de büyük tepki geldi.

Yapılan açıklamada, "ASKON Eskişehir olarak yerli ve milli üretimin vizyon projesi URAYSİM’e tam destek veriyoruz" denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Türkiye’nin yerli ve milli üretim modeli vizyonunun önemli bir parçası olan URAYSİM projesi, ülkemizin raylı sistemler alanında dünya çapında saygın bir merkez haline gelmesine yönelik atılım niteliğindedir. Bu vizyoner projeye olan güvenimizle, Türkiye'nin raylı sistemler sektöründe uluslararası arenada öncü bir rol üstlenmesini destekliyor ve projenin hızla hayata geçirilmesini talep ediyoruz. URAYSİM projesi, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ve hafif raylı sistemleri kullanan kentlerimizin artan ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemektedir. Aynı zamanda, yüksek hızlı trenlerin test ve sertifikasyonu için ileri teknoloji hizmetleri sunarak, uluslararası pazarda önemli bir oyuncu olma potansiyeli taşımaktadır. Projenin hayata geçirilmesiyle birlikte, Türkiye'nin raylı sistemler alanındaki kapasitesi artacak ve bu alanda dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer alacaktır."

"Asılsız ve çarpıtma iddialarla engellenmek isteniyor, Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı Eskişehir'e büyük bir kötülüktür"

Açıklamada ayrıca, "Böylesine önemli bir projenin Eskişehir’de hayata geçirilecek olması şehrimizde her kesim tarafından desteklenmesi gerekirken ne yazık ki, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından, asılsız ve çarpıtma iddialarla engellenmeye çalışılmaktadır. Belediye’nin, projenin hayata geçirilmesine engel olmaya çalışması, projenin geleceğini riske atması en başta Eskişehir’e yapılan büyük bir kötülüktür" denildi.

"Geçmişte de Devrim'e müsaade etmeyen zihniyet Eskişehir'de bir kez daha ortaya çıktı"

Açıklamada, "Ülkemizin faydasına yapılan onlarca büyük projeye karşı çıkan, geçmişte de Devrim otomobiline müsaade etmeyen zihniyet bir kez daha Eskişehir’de ortaya çıkmıştır. URAYSİM sadece tek başına bir test alanı ve laboratuvarı değil bölgesine ve insanına değer katan, bünyesinde pek çok birimi barındıran çok yönlü bir tesis olma özelliğine de sahiptir" denildi. 

"URAYSİM projesi Eskişehir’e ve ülke ekonomisine değer katacaktır"

ASKON Eskişehir'in URAYSİM projesine tam destek verdiğinin altı çizilen açıklamada, "Türkiye'nin yerli ve milli üretim hedeflerine ulaşmasına katkı sağlayacağına, ülkemizin raylı sistemler alanında uluslararası alanda rekabetçi bir güce dönüştüreceğine inanıyoruz.  Bu vesileyle, URAYSİM projesinin Eskişehir’e ve ülke ekonomisine katacağı değeri ve potansiyeli vurgulamak istiyor, projenin en kısa sürede hayata geçirilmesi için ilgili tüm tarafların iş birliği içinde hareket etmelerini temenni ediyoruz" denildi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@