Emirdağ OSB'ye bir yatırım daha geliyor

Afyonkarahisar'da Emirdağ OSB'ye yapılacak yatırımlar artıyor. Yeni tesis için Emirdağ Kaymakamlığı'nda yetkililer bir araya geldi.

EKONOMİ 17.01.2023, 15:10 17.01.2023, 15:17
Emirdağ OSB'ye bir yatırım daha geliyor

Afyonkarahisar'da Emirdağ OSB'ye ardı ardına yatırımlar geliyor. Son olarak kurulmak istenen “Değerli Metal Geri Dönüşüm Tesisi” ile ilgili de Emirdağ Kaymakamlığı'nda bir toplantı gerçekleştirildi. 

Halaç ailesi tarafından kurulan Türkiye’nin ilk elektronik atıklardan kıymetli metal geri kazanımı yapan tesisi olan İstanbul Gümüş Rafinerisi A.Ş'nin yetkilileri, Kaymakam Osman Bilici başkanlığında Emirdağ OSB Yönetim Kuruluna Emirdağ OSB’de kurmak istedikleri “Değerli Metal Geri Dönüşüm Tesisi” yatırımına ilişkin tanıtım sunumu gerçekleştirdi. 

Tesisin genel durumu, yapılacak faaliyetler ve çalışma prensipleri hakkında yapılan bilgilendirme sunumunun ardından yapılacak yatırıma dair istişarelerde bulunuldu.

Toplantıya Kaymakam Osman Bilici, Emirdağ OSB Yönetim Kurulu üyeleri Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Alper Yılmazer, Cengiz Demirkapu ile Mustafa Özdikmen, Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil İbrahim Aktepe, OSB Müdürü Şamil Çil ve İstanbul Gümüş Rafinerisi A.Ş yetkilileri katıldı. 

Kaymakam Bilici ve Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, ilçeye yapmak istedikleri yatırım ve gerçekleştirilen sunumdan ötürü yetkililere teşekkür ettiklerini belirtti. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@