En sonunda! Eskart işlemleri online yapılabilecek

Eskişehir umudunu kesiyordu... Eskişehir Büyükşehir Belediyesi en sonunda Eskart işlemlerinde online sisteme geçtiğini duyurdu...

EKONOMİ 14.10.2021, 11:16 14.10.2021, 11:32
En sonunda! Eskart işlemleri online yapılabilecek

Eskişehir'de uzun süredir Eskart ile ilgili vizeleme, bakiye yükleme, yenileme gibi işlemlerin online yapılamaması nedeniyle BİLEM'de ve işlem noktalarında uzun kuyruklar oluşuyor, büyük yoğunluk yaşanıyordu.

Uzun kuyruklar oluşuyordu... Eskişehirliler online yapılmasını istiyordu 

Pandemi dönemi de eklenince kuyruklar daha da uzamıştı... Uzun süredir birçok şehirdeki gibi online olarak internet üzerinden yapılabilmesi olanağının getirilmesi isteniyordu. En sonunda beklenen açıklama Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nden geldi... 

Eskart işlemleri online nasıl yapılacak?

İşlemlerin Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve ESTRAM’ın web sitesi üzerinden gerçekleştirileceği açıklandı. www.eskisehir.bel.tr ve www.estram.com.tr web sitelerine giriş yapacak olan vatandaşlar, vize ve bakiye yükleme işlemlerini internet üzerinden yapabilecek.

Öğrenci, öğretmen, 60 yaş üzeri indirimli, 65 yaş üzeri ücretsiz eskartların başvurularının da internet üzerinden yapılabileceğini belirten yetkililer, vatandaşların internet üzerinden başvuru işlemlerini tamamlayarak, basılan kartlarını 8.00-17.00 arasındaki başvurular için bir sonraki iş günü, mesai saatleri dışındaki başvurularda ise 2 iş günü sonrasında, Tepebaşı Belediyesi 19 Mayıs Gençlik Merkezi, Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezi, Osmangazi Üniversitesi Merkez Yemekhanesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu’nda açılan hizmet noktalarından teslim alabileceklerini ifade etti. 

Eskart çilesinde kuyruk rekoru yaşanmış, medyamidas.com o görüntüleri gündeme taşımıştı... İşte o görüntüler... 

Yorumlar (1)
Levent 1 hafta önce
Yapılan her online işlem için 1,99 TL işlem ücreti tahsil ediliyor.Belediyenin yapacağı iş bu kadar olur.Çok YAZIK....

Gelişmelerden Haberdar Olun

@