Eskişehir'de balık fiyatlarında son durum

Tezgahlar sinek avlıyor, balıkçılar dert yandı... Eskişehir'de balık fiyatları ne kadar? İşte tezgahlarda son durum...

EKONOMİ 30.05.2021, 10:53
Eskişehir'de balık fiyatlarında son durum

Koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında ülke genelinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında bile müşterileri azalmayan balıkçılarda sezonun bitmesi ile müşteri yoğunluğu azaldı.

Balık sezonu içerisinde uygulanan kısıtlamalarda bile tezgâh başı her gün yüzlerce müşteri bulabilen balıkçılar, sezon sonundaki kısıtlama döneminde yaşadıkları bu rağbeti kaybetti. Artık hafta sonu kısıtlamasında insanların pek dışarıya çıkmadığını söyleyen balıkçı esnafı taze getirdikleri balıkların ilgi görmemesinden dert yakındı. Eskişehir'de uzun yıllardır balıkçı olarak çalışan Muharrem Şahin, balık satışları ile ilgili, “Son kısıtlamada müşteri sayısı azaldı. Bunun nedeni insanların her halde yasaklara uyduğu ve hafta içi bazıların tatile gitmesi. Artık hafta sonu kısıtlamalarda sabahtan akşama kadar gelen kişi sayısı 10’u geçmiyor. Sezonu içindeki kısıtlamalarda ortalama yüzün üstüne müşteri gelirdi. Ama bugün mesela sadece bir kişi geldi. Nasipse ortalamaya göre daha 9 kişi gelecek. Onun için 5 saat daha bekleyeceğiz" dedi.

Balık fiyatları ne kadar?

Şahin, "Geçen yaz ve bu yaz bazında değerlendirsek insanlar bu sene yaz aylarında balığa pek ilgi göstermiyor gibi geliyor bana. Şu an tezgâhlarımızda somon, çupra, levrek, alabalık ve palamut var, fiyatlar normal. Alabalık 30, çupra 50, levrek 60, palamut 30 ve somonu 70 liradan satıyoruz” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@