Eskişehir'den hangi firmalar ilk 500'de? Açıklandı...

Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2020 Araştırması raporu açıklandı... Eskişehir'den hangi firmalar var? İşte detaylar...

EKONOMİ 26.05.2021, 14:39 26.05.2021, 15:14
Eskişehir'den hangi firmalar ilk 500'de? Açıklandı...

İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) hazırladığı "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2020 Araştırması" raporu açıklandı.

Rapora göre Eskişehir’e kayıtlı olan Eti Gıda, TEİ, Alp Havacılık, Peyman Kuruyemiş ve Yurtbay Seramik’in Türkiye’nin Büyük 500 Sanayi Kuruluşu arasına girmeyi başardı. Ayrıca Eskişehir’de üretim yapan ve tesisleri bulunan firmaların da sıralamada yer aldığı belirterek, Arçelik, Elvan Gıda, Modern Oluklu Mukavva, İzocam, Coşkunöz Metal, Ford, Konveyor, Pınar Süt, Tarım Kredi, Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları, Eti Maden, Yorglass Cam ve Türkiye Şeker Fabrikaları da Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu sıralamasında yer aldı.

ETO'dan firmalara teşekkür

Türkiye’nin 500 sanayi kuruluşu sıralamasında yer alan Eskişehir merkezli firmalara ve Eskişehir’de tesisleri bulunan şirketlere teşekkür eden ETO Başkanı Metin Güler, bu sıralamada daha çok marka olmasının Eskişehir ekonomisini ve istihdamını daha yükseğe taşıyacağının altını çizdi. ETO olarak ticaretin yanında şehrin sanayisinin de gelişmesi için çaba gösterdiklerini belirten Güler, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nin işbirliğinde 9-12 Haziran günlerinde düzenlenecek olan ve Türkiye’nin savunma sanayisinin dev firmalarının katılacağı Eskişehir Endüstri Fuarın da bu hedefe hizmet edeceğini kaydetti.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@