Eskişehir'e kötü haber... Büyükşehir'den Kalabak suya zam!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kalabak su fiyatlarına zam yapıldığını açıkladı... İşte yeni fiyatlar...

EKONOMİ 17.06.2022, 17:38 17.06.2022, 17:56
Eskişehir'e kötü haber... Büyükşehir'den Kalabak suya zam!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kalabak su fiyatlarına zam yapıldığını duyurdu... İşte yeni fiyatlar... 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ), akaryakıt ve enerji maliyetlerindeki yüksek artışları gerekçe göstererek Kalabak damacana suyu satış fiyatlarının yeniden belirlendiğini duyurdu.

İşte yeni fiyatlar... Kalabak su damacana ne kadar oldu? 

ESKİ’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğümüzce üretilen Kalabak damacana suyun fiyatları yeniden belirlenmiştir. Son dönemde özellikle akaryakıt ve enerji maliyetlerindeki yüksek artışlar nedeniyle satış fiyatlarımızın düzenlenmesi zaruriyeti doğmuştur. 18 Haziran 2022 Cumartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere şehir merkezimizde Kalabak damacana suyu fiyatı; 1 TL artırılarak 8,5 TL olarak belirlenmiştir. Kapıya/eve teslim esasıyla çalışan Alo Kalabak hizmetinde 11,0 TL; merkezden 30 – 60 kilometre arasındaki uzaklıkta olan ilçe ve mahallelerde 10,0 TL; 60 kilometre üzerindeki ilçe ve mahallelerde ise Kalabak damacana suyu fiyatı 11,0 TL olmuştur.”

Kalabak suda en son Mart 2022'de zam yapılmıştı 

Kalabak su fiyatlarında en son Mart 2022'de zam yapılmış, 19 Mart itibariyle Kalabak damacana su fiyatı 7,5 TL, Alo Kalabak'tan istenen damacanalar da 9 TL'ye satılıyordu. 

Toplu taşımaya da zam sinyali mi? 

Mart 2022'de Eskişehir'de toplu taşıma ücretlerine yapılan yüzde 70'lik zammın ardından Büyükşehir Belediyesi Kalabak su ücretine de zam yapmıştı. Şimdi Kalabak suda yaşanan son zam sonrasında Eskişehir'de diğer illere göre çok pahalı bulunan toplu taşıma ücretlerine de zam yapılacak mı o da merak konusu oldu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@