Eskişehirli kadınlar haftanın 6 günü bu pazarda

Eskişehir'de Tepebaşı'nda kadınların el emeği ürünleri haftanın 6 günü bu pazarda vatandaşlarla buluşuyor...

EKONOMİ 13.06.2021, 21:10 13.06.2021, 21:16
Eskişehirli kadınlar haftanın 6 günü bu pazarda

Eskişehir'de, Tepebaşı Belediyesi Hanımeli Sokağı, haftanın 6 günü kadınların el emeği ürünlerini kent halkı ile buluşturuyor.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç tarafından kadınların emeklerini değerlendirmeleri için hizmete sunulan Hanımeli Sokağı, el işi ürünleri ve yöresel ürünleri haftanın 6 günü vatandaşlar ile bir araya getirmeye devam ediyor.

Haftanın 6 günü açık 

Koronavirüs tedbirlerinin titizlikle uygulandığı sokakta, haftanın 6 günü 11.00-19.00 saatleri arasında farklı bir konsept Eskişehirliler ile buluşuyor. Sokakta örgü, takı, keçe, makrome, bez çanta ve aksesuar gibi ürünlerini satışa çıkaran kadınlar, aile ekonomilerine de katkıda sağlamanın mutluluğunu yaşıyor. Sokağı ziyaret ederek alışveriş yapan vatandaşlar, Hanımeli Sokağı’nı çok sevdiklerini ifade ederken, üreten kadınların emeğine sahip çıkmasından ötürü Tepebaşı Belediyesi'ni desteklediklerini söylüyor. 

El emeği ve yöresel ürünler Hanımeli Sokak'ta 

Pazartesi günü el ürünleri (bireysel stantlar), Salı el ürünleri (Belde Evleri ve bireysel stantlar), çarşamba el ürünleri (MAYA Derneği), perşembe el ürünleri (Eskişehir Kadın Emeğini Destekleme ve Değerlendirme Derneği), cuma yöresel ürünler ve el ürünleri (Eskişehir Kadın Emeğini Destekleme ve Değerlendirme Derneği) ile cumartesi günleri de sanat atölyeleri ve bireysel stantlar ile kent halkı tarafından ziyaret ediliyor.


 

Eskişehirlilerin yanı sıra kente gezi amaçlı gelen vatandaşların da sıklıkla ziyaret ettiği mekânlardan biri haline gelen Hanımeli Sokağı, İsmet İnönü Caddesi'nde, Kanatlı AVM arkasında yer alıyor.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@