İnönü Belediyesi'nin bir projesine daha BEBKA'dan destek... "İnönü'de refah ve istihdam daha da artacak"

İnönü Belediyesi ilçedeki üreticilerin desteklenmesi ve tarımın gelişmesine yönelik yeni bir projeye daha imza atıyor. İnönü Belediyesi'nin projesi BEBKA'dan bir kez daha destek almaya da hak kazandı.  

EKONOMİ 29.09.2023, 15:18
İnönü Belediyesi'nin bir projesine daha BEBKA'dan destek... "İnönü'de refah ve istihdam daha da artacak"

Eskişehir İnönü Belediyesi, ilçedeki üreticiler için yeni bir projeye daha imza atıyor. Daha önce ilçedeki üreticilere yem ve tohum destekleri sağlayan, Keklik Üretim Merkezi, manda yoğurdu ve kaymağı üretiminin arttırılmasına yönelik birçok projeye imza atan İnönü Belediyesi şimdi de ilçede tarımda "yapay zeka ile modern tarım" atılımına başladı.

İnönülü çiftçiler modern tarımdaki son yeniliklerle buluşacak

İnönü Belediyesi'nin hazırladığı proje Bursa, Eskişehir, Bilecik Kalkınma Ajansı'ndan da (BEBKA) bir kez daha teknik destek almaya hak kazandı. Projeyle birlikte İnönü ilçesinde öğretim üyeleri tarafından günümüzün en modern tarım teknikleri konusunda çiftçilere eğitimler verilmesi amaçlanıyor. Proje kapsamında çiftçilere "yapay zekâ" gibi teknolojik gelişmelerin tarımda kullanımı, en az enerji ile yüksek verim elde etme ve doğru ürün seçimi gibi konularda eğitim verilecek. Ayrıca İnönü ilçesindeki tarım alanlarında toprak analizleri de yapılacak, sonuçları değerlendirilecek ve çiftçilerle paylaşılacak.

"İnönümüz daha çok kazanacak, refah ve istihdam artacak"

İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt, konuyla ilgili açıklamasında, "İnönümüz için başlattığımız kalkınma hamlesinde bir projeyi daha hayata geçirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2014'ten bu yana üreticilerimize birçok proje ile destek verdik ve ilçemizin ekonomisinde önemli ilerlemeler kaydettik. Projemizin önemini görerek destekleyecek olan BEBKA'ya da çok teşekkür ediyoruz. Bu projemizin de ilçemize ve üreticilerimize hayırlı olmasını diliyoruz. İnönülü hemşehrilerimizin daha çok kazanması, ilçemizin refahının ve istihdamının daha da artması için projelerimiz hız kesmeden devam edecek" dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@