İnönü ilçesi için bir araya geldiler

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, İnönü Kaymakamı Rumeysa Sena Kurt’u ağırladı.

EKONOMİ 27.07.2021, 16:19 27.07.2021, 16:24
İnönü ilçesi için bir araya geldiler

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, İnönü Kaymakamı Rumeysa Sena Kurt’u ağırladı.

Kaymakam Kurt: "İnönü'nün gelişimi için işbirliklerini önemsiyoruz"

İnönü Kaymakamı Rumeysa Sena Kurt, Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli’yi ziyaret etti.  İnönü Kaymakamı Rumeysa Sena Kurt, Eskişehir’de güçlü bir sanayi altyapısının olduğunu vurgulayarak, “Eskişehir sanayisi gerçekten güçlü ve gelişmiş bir yapıya sahip. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde çok önemli firmalar var. Ülkemizin en büyük OSB’lerinden biri Eskişehir’de, dünya çapındaki önemli markalar Eskişehir OSB’de üretim yapıyor. Güçlü bir ihracat yapınız var. Şehrin gelişimine ciddi katkı sağlıyorsunuz. Ayrıca Eskişehir OSB olarak önemli yatırımlara imza atıyorsunuz” dedi.  Kaymakam Kurt, ilçenin gelişimi için işbirliklerini çok önemsediklerini aktararak, “Ziyaretimizin amacı İnönü ilçemizin gelişimi için neler yapabiliriz bunları konuşmak ve istişarelerde bulunmaktı. Gayet verimli bir görüşme oldu. Birlikte ortak çalışmalarda daha sık bir araya gelmeyi arzu ediyoruz” diye konuştu. 

Nadir Küpeli: Yeni yatırımcılar için sürekli çalışma içindeyiz 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli, Kaymakam Kurt’a Eskişehir Organize Sanayi Bölgesindeki firmalar, üretim çalışmaları, bölgenin gelişimi ile sürdürülen yeni yatırımlar konusunda ayrıntılı bilgiler verdi. Küpeli, “Eskişehir OSB’ye yeni yatırımcılar kazandırmak konusunda sürekli çalışma içindeyiz. En son 2. KOBİ-OSB’yi hayata geçirdik ve 566 bin metrekarelik alanda 142 firmaya yer tahsislerini gerçekleştirdik. Kısa sürede burada fabrikaların ve tesislerin yükselmeye başladığını göreceksiniz. 4 sene önce yerleşime açtığımız İmişehir’deki OSB 1. Gelişme Bölgesinin yaklaşık yüzde 60’lık kısmı yatırımcılara tahsis edilmiş durumda. Bu bölgemizdeki fabrikalar hızla yükseliyor ve Eskişehir ekonomisine katkı sağlamaya başlıyorlar. Ana ve yan sanayi iç içe bir ortamda üretim yapacaklar” dedi.

Nadir Küpeli, Eskişehir OSB olarak kurumlar arası iş birliğini çok önemsediklerini İnönü Kaymakamlığı ile birlikte Türk Kurtuluş Savaşı'nda önemli bir yere sahip olan ilçenin ekonomik gelişimine katkı sunma noktasında işbirliği yapmaya her zaman hazır olduklarını dile getirdi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@