Kütahya'daki yeni yatırım için 160 kişi işe başladı... 3 bin kişi işe alınacak

Kütahya'daki yeni yatırım için işe alınan 160 kişinin eğitimlerine başlandığı açıklandı. Toplamda 3 bin kişinin istihdam edileceği belirtildi.

EKONOMİ 10.11.2023, 14:12
Kütahya'daki yeni yatırım için 160 kişi işe başladı... 3 bin kişi işe alınacak

Kütahya’nın Gediz ilçesinde, Organize Sanayi Bölgesine yapılan dev yatırım sonrası firmada ilk etapta çalışacak olan 160 kişilik grup eğitim için Kütahya’ya gönderildi.

Geçtiğimiz Ekim ayı sonunda Gediz’e yatırım gerçekleştiren kablo firmasına Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile çalışacak vatandaşların başvuruları alınmıştı.

Yapılan mülakatlar sonucu belirlenen ilk etapta 160 kişilik grup Kütahya’da 1 aylık eğitim sonrası Gediz’de açılacak olan tesislerde işbaşı yapacaklar.

"Üretime başlanması sonrası grup grup işe alımlar başlayacak... 2025'e kadar 3 bin kişilik istihdam hedefeniyor"

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Vedat Öztürk, “İş başvurusu yapan ve mülakatlar sonucu belirlenen 160 kişilik işçi ekibini firmanın Kütahya’da bulunan fabrikasına eğitim için gönderdik. Bu ekip 1 ay boyunca eğitim alacak.Eğitime giden ekip usta öğretici olduktan ve Gediz’de üretim faaliyetinin başlaması sonrasında havuzda oluşan bin 500 kişilik iş talepleri değerlendirilecek. 3-4 aylık zaman diliminde grup grup işe alımlar başlayacak. Bu dönemde 800 civarında personel alımı gerçekleşecek. Firma 2025 yılına kadar 3 bin kişiyi istihdam etmeyi hedefliyor” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@