Nabi Avcı'dan Eskişehir için bomba açıklama! 11'i de koruma altında

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof.Dr. Nabi Avcı müthiş haberi kamuoyuna duyurdu! Artık 11'i de koruma altında...

EKONOMİ 09.05.2021, 19:22 10.05.2021, 10:04
Nabi Avcı'dan Eskişehir için bomba açıklama! 11'i de koruma altında

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof.Dr. Nabi Avcı, yaptığı açıklamada müthiş haberi kamuoyuna duyurdu... 

Nabi Acı'nın bakanlığı döneminde Eskişehir 3 ova "Büyük Ova" statüsüne alınmıştı 

8 Mayıs 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Eskişehir’de yeni Büyük Ova alanları ilan edilmiş, bu kararla birlikte, Eskişehir’de ‘Büyük Ova Statüsü’ne alınan ovaların sayısı 3’ten 11'e; toplam büyük ova alanını da 78 bin 440 hektardan 197 bin 53 hektara çıkartılmıştı. 2016 yılında, Nabi Avcı’nın bakanlığı döneminde de Bakanlar Kurulu Kararı’yla İnönü, Alpu ve Günyüzü ovaları Büyük Ova Statüsüne alınmıştı. 

Büyük haber! 8 ova daha "Büyük Ova" statüsüne alındı 

Prof.Dr. Nabi Avcı yaptığı yeni açıklamada, yeni bir Cumhurbaşkanlığı kararıyla Eskişehir'de 8 ovanın daha "Büyük ova" statüsüne alındığını, koruma altına alınan toprakların 2,5 kat arttırıldığını açıkladı. 

Nabi Avcı: Büyük Ova sayımız 11'e, koruma altındaki topraklarımız 197 bin 53 hektara çıktı 

Eskişehir AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi:  “Bilindiği üzere, 2016/9620 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile İnönü, Alpu ve Günyüzü ovaları büyük ova ilan edilmişti. Nitekim o  Bakanlar Kurulu kararında,  Kültür ve Turizm Bakanı olarak benim de imzam vardır.  Şimdi bu yeni Cumhurbaşkanlığı Kararıyla birlikte, Eskişehir’de Beylikova, Mahmudiye, Gökçekuyu, Kaldırımköy, Karaören, Kümbet, Kavacık ve Uluçayır ovaları da Büyük Ova statüsüne alınmış oldu. Böylece, ilimizde Büyük Ova statüsüne alınan ova sayısı 3’ten 11'e; Büyük Ova statüsüne alınan toprak alanımız 78 bin 440 hektardan 197 bin 53 hektara çıktı" dedi.

Nabi Avcı: Koruma altındaki topraklarımız 2,5 kat artmış oldu 

Prof. Dr. Nabi Avcı, "Yani koruma altına aldığımız topraklarımızı 2,5 kat artırmış olduk. Verimli topraklarımızın,  tarım-dışı faaliyetlerle kirletilip verimsizleştirilmekten korunması bakımından fevkalade önemli  ve değerli olan bu Karar nedeniyle Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Tarım ve Orman Bakanımıza çok teşekkür ediyoruz. Sözkonusu ovalarımızın koruma altına alınması ile ilgili teknik çalışmaları yürüten İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüze ve bilhassa Bakanlık nezdinde bu konuyu da yakından takip eden değerli milletvekilimiz Sayın Prof. Dr. Emine Nur Günay hocamıza  çok teşekkür ediyorum" dedi.

"Çocuklarımıza, torunlarımıza, gelecek kuşaklarımıza hayırlı olsun"

Nabi Avcı, "Eskişehir’de ve diğer illerimizde  yeni  Büyük Ova statüsüne kavuşan bütün ovalarımızın, milletimize ve özellikle çocuklarımıza, torunlarımıza yani gelecek kuşaklarımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@