Rektör Döğeroğlu: İş birliği yapmak isteyene kapımız açık

ESTÜ Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, ETO'yu ziyaret etti... Ziyarette iş birliği vurgusu yapıldı...

EKONOMİ 22.11.2021, 13:29 22.11.2021, 13:41
Rektör Döğeroğlu: İş birliği yapmak isteyene kapımız açık

Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Eskişehir Ticaret Odası’nı (ETO) ziyaret etti.

ETO Başkanı Metin Güler, Başkan Yardımcısı Ali Koşar, Meclis Başkan Vekili Atilla Sabahcı’nın yer aldığı ziyarette, ESTÜ ve ETO’nun iş birliği yapabileceği sektörler ve yürütmekte olduğu projeler hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden ETO Başkanı Metin Güler, ETO olarak üyelere ve şehre katkı sağlayacak projelerde ve faaliyetlerde Eskişehir Teknik Üniversitesi’nin desteğini almaktan mutluluk duyduklarını kaydetti.

Üniversite-özel sektör iş birliğine katkı

Eskişehir’in üniversiteler şehri olmasının şehrin ekonomisinin yanı sıra yetişmiş insan kaynağına ve üniversite-özel sektör iş birliğine de katkı sağladığını belirten Güler, bu iş birliğini Eskişehir Teknik Üniversitesi’yle Fashion Eskişehir Projesiyle sağlamaktan memnun olduklarını söyledi. Desteğinden dolayı ESTÜ Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu’na teşekkür eden Güler, ETO olarak şehirdeki tüm üniversitelerle ortak projeler ve faaliyetler için bir araya gelebileceklerini dile getirdi.

"Tecrübelerimizi aktarmaktan ve şehre katkı sağlamaktan memnuniyet duyuyoruz"

Ziyarette konuşan ESTÜ Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, ESTÜ’nün akademik kadrosunda mühendislik başta olmak üzere teknik disiplinlerde tecrübeli bilim insanları olduğunu ve şehrin sanayisiyle ticaretine katkı sağlayacak teknolojik alt yapısı bulunduğunu kaydetti. Üniversite olarak bu tecrübe ve potansiyeli şehirle buluşturmak arzusunda olduklarını kaydeden Döğeroğlu, bu düşünde etrafında buluşmak isteyen ve işbirliği yapmak niyetinde olan kurum ve kuruluşlara kapılarının açık olduğunu dile getirdi. 

Üniversite ve özel sektör işbirliğine önemine dikkat çeken Döğeroğlu, Fashion Eskişehir projesinde yürütülen işbirliğinde de bu düşünceden hareketle yola çıkıldığını kaydetti. Eskişehirli iş insanlarına tecrübelerini aktarmaktan ve teknik destek sağlamaktan memnuniyet duyduklarını belirten Döveroğlu, yeni işbirliklerine açık olduklarını sözlerine ekledi.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@