Sivrihisar domatesiyle de geliyor! İlk hasat heyecanı

Sivrihisar’ın ilk kadın kooperatifi Sivrihisar Asma Yaprağı Kadın Kooperatifi, Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü'nün destekleriyle kurulduğu günden bugüne önemli adımlar attı, ilk domates hasadını da gerçekleştirdi.

EKONOMİ 06.08.2023, 15:03 07.08.2023, 00:06
Sivrihisar domatesiyle de geliyor! İlk hasat heyecanı

Eskişehir'de Sivrihisar’ın ilk kadın kooperatifi olan Sivrihisar Asma Yaprağı Kadın Kooperatifi, Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü'nün destekleriyle kurulduğu günden bugüne önemli bir adım daha atarak, ilk domates hasadını gerçekleştirdi.

Sivrihisar yöresine ait lezzetlerin yapımıyla birlikte sürdürülebilir tarım ile kadın istihdamını teşvik etmek gibi amaçlarla kurulan Sivrihisar Asma Yaprağı Kadın Kooperatifi, tarım sektöründe bozkır kadınlarının gücünü temsil ediyor. Gün geçtikçe güçlenen kooperatif, yeni ürünü olan domatesle bölgedeki kadınların yüzünü güldürmeye devam ediyor."İlk hasadımızı gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz"

Kooperatif üyeleri, özenle bakımlarını üstlendikleri domates seralarından elde ettikleri verimle büyük gurur yaşıyor. Kooperatif üyesi Fazilet Özgeneci, “İlk hasadımızı gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Üye arkadaşlarımızla birlikte hasadını gerçekleştirdiğimiz domateslerden salça ve sos gibi ürünlerin üretimini gerçekleştireceğiz. Biz kadınlar tarım, üretim ve satış gibi tüm süreçlerde tüm gücümüzle var olmaya devam edeceğiz. Bizleri her zaman destekleyen, karşılaştığımız her engeli aşmamızda öncülük eden belediye başkanımız Hamid Yüzügüllü’ye teşekkür ediyoruz” dedi."Kadınlarımızın azimli ve başarılı çalışmalarının bir kanıtı, destekliyoruz"

Sivrihisar Belediyesi Başkanı Hamid Yüzügüllü de, kooperatifin kurulmasından bu yana girişimci ve çiftçi kadınlara destek vererek kadınların tarımdaki ve hayattaki rolünü güçlendirmeyi amaçladıklarını belirtti. Başkan Yüzügüllü, "Kadınlarımızın toplumsal ve ekonomik hayatta daha fazla yer almasını teşvik ediyoruz. Sivrihisar Asma Yaprağı Kadın Kooperatifi'nin ilk domates hasadını gerçekleştirmesi, onların azimli ve başarılı çalışmalarının bir kanıtıdır. Bozkırın güçlü kadınları tarımdaki başarısıyla da kendini gösterdi. Kooperatifin başarılı işleyişi, bölgeye örnek olmaktadır. Kadınlarımızın girişimciliği ve üretkenliği toplumda cinsiyet eşitliği ile kadınların güçlenmesi adına önemli bir adımdır" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@