Sonunda beklenen zam da geldi!

ESKİ açıkladı... Kalabak Su'ya zam geldi... İşte yeni fiyatı...

EKONOMİ 07.01.2022, 17:14 07.01.2022, 17:33
Sonunda beklenen zam da geldi!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ) Kalab Su'ya zam yapıldığını açıkladı. 

ESKİ'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ) Yönetim Kurulu tarafından alınan karar ile Kalabak Suyun damacana fiyatı 10 Ocak 2022 Pazartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere 7 TL’ye yükseldi. 

En son 2019 yılındaki zamdan sonra yapılan bu artış; son dönemde, özellikle elektrik, doğalgaz, akaryakıt zamları ve personel, amortisman giderleri ile dövize bağlı hammadde girdi maliyetlerinin artışı nedeniyle yapılmıştır.

Kapıya teslim esasıyla çalışan Alo Kalabak sisteminde ise damacana satış fiyatı da 8,5 TL olarak belirlendi. Merkezden 30 – 60 kilometre arasındaki uzaklıkta olan ilçe ve mahallelerde damacana satış fiyatı en fazla 7,5 TL, 60 kilometre üzerindeki ilçe ve mahallelerde ise en fazla 8 TL oldu."

Yorumlar (1)
Durumun Vehameti Bu 2 hafta önce
Arkadaşım, elektriğe, doğal gaza, benzine, markete gelen zamları görmezden gelip suya zam geldi diye yazınca ne kadar objektif olmadığın belli oluyor. Bari biraz gizleseydin objektif olmayan durumunu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@