Tepebaşı'nda el emeği ürünlerle haftanın 7 günü açık

Tepebaşı Belediyesi Hanımeli Sokağı, 7 yılı aşkın süredir kadınların el emeği ürünlerini kent halkı ile buluşturmaya devam ederken, haftanın 7 günü hizmet veriyor.

EKONOMİ 19.08.2023, 15:32 19.08.2023, 15:36
Tepebaşı'nda el emeği ürünlerle haftanın 7 günü açık

Eskişehir'de Tepebaşı Belediyesi Hanımeli Sokağı, 7 yılı aşkın süredir kadınların el emeği ürünlerini kent halkı ile buluşturmaya devam ederken, haftanın 7 günü hizmet veriyor.

Tepebaşı Belediyesi’nin kadınların emeklerini değerlendirmeleri için 8 Mart 2016’da hizmete sunduğu Hanımeli Sokağı, el işi ürünleri ve yöresel ürünleri haftanın 7 günü vatandaşlar ile bir araya getirmeye devam ediyor.

Sokakta, haftanın 7 günü 11.00-19.00 saatleri arasında farklı bir konsept Eskişehirliler ile buluşuyor. Sokakta yer alan stantlar ile örgü, takı, keçe, makrome, bez çanta ve aksesuar gibi ürünlerini satışa çıkaran kadınlar, aile ekonomilerine de katkıda sağlamanın mutluluğunu yaşıyor. Sokağı ziyaret ederek alışveriş yapan vatandaşlar ise, Hanımeli Sokağı’nı çok sevdiklerini ifade ederken, üreten kadınların emeğine sahip çıkmasından ötürü Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkürlerini iletiyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@