Tepebaşı'nda Sosyal Girişimcilik Günleri yoğun ilgiyle sürüyor

Eskişehir Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezi tarafından Eskişehir’de ilk kez düzenlenen Sosyal Girişimcilik Günleri yoğun ilgiyle sürüyor.

EKONOMİ 21.10.2023, 17:00 21.10.2023, 17:10
Tepebaşı'nda Sosyal Girişimcilik Günleri yoğun ilgiyle sürüyor

Eskişehir Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezi tarafından Eskişehir’de ilk kez düzenlenen Sosyal Girişimcilik Günleri dopdolu başladı. Etkinliğin ilk gününde adil üretici pazarı, ilham buluşmaları, eğitimler katılımcılar ile buluştu.

Tepebaşı Belediyesi’nin kardeş şehri Treptow-Köpenick Belediyesi iş birliğinde hayata geçirdiği Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezi gerçekleştirdiği eğitim ve etkinlikler ile sosyal girişimci adayı gençlerin ufkunu genişletmeyi sürdürüyor.

Bu kapsamda Eskişehir’de ilk kez Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda düzenlenen ‘Sosyal Girişimcilik Günleri’ etkinliği ile katılımcılara yönelik eğitimler, atölyeler ve etkinlikler düzenleniyor. Sosyal girişimlerin görünürlüklerini artırmak, sosyal girişimler için alternatif pazar yerleri oluşturmak, sosyal girişimlerin birbirleriyle iş birliği geliştirebilecekleri alanlar sağlamak gibi amaçlarla düzenlenen etkinlikte, farklı sektörlerden adil ticaret modelini uygulayan 24 sosyal girişim, stantlarında ürün satışlarını ve tanıtımlarını gerçekleştiriyor.

Dopdolu geçiyor

Sosyal Girişimcilik Günlerinin ilk gününde katılımcılar için Tepebaşı Rekreasyon Birimi tarafından tanışma ve kaynaştırma etkinlikleri ve stant açılışı yapıldı.

Ardından İlhan Buluşmaları etkinliğinde teyit.org’tan Beyza Çalıkoğlu topluluk sorumlusu Beyza Çalıkoğlu ve This is Mana ileri dönüşüm tasarımcısı Ahsen Keyf katılımcılara tecrübelerini aktardı. Sosyal girişimcilikte özellikle fikir aşamasında yapılacakların çok önemli olduğunu belirterek gelen soruları da yanıtladı.

Daha sonra sosyal girişimcilik ve sosyal iş modeli eğitimlerinde, Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezi’nden Esra Karan, katılımcılara sosyal ekonomi ve dayanışma ekonomisi, iş ve sosyal faydayı birleştirmeye yönelik destekler, sürdürülebilir kalkınma amaçları için işbirliği, dijital araçlar farkındalığı gibi konular hakkında bilgi verdi.

Sosyal Girişimcilik Günleri bugün de saat 20.00'ye kadar eğitimler, atölyeler ve networking buluşması ile devam ediyor, 22 Ekim Pazar günü 10.00-15.00 saatleri arasında da  atölye ve sunumlar ile devam edecek. Etkinliklere katılmak isteyenler https://tinyurl.com/sosbasvuru web adresi üzerinden bilgi alabiliyor. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@