TOKİ, Eskişehir ve Afyonkarahisar'daki o arsaları satışa çıkardı

Toplu Konut İdaresi , 32 ilde 278 adet arsayı satışa çıkardı... Satışa çıkarılan arsalar arasında Eskişehir ve Afyonkarahisar'daki arsalar da var. 

EKONOMİ 27.05.2021, 13:00 27.05.2021, 13:07
TOKİ, Eskişehir ve Afyonkarahisar'daki o arsaları satışa çıkardı

TOKİ, 32 ilde 278 adet arsayı satışa çıkardığını duyurdu. TOKİ'den yapılan duyuruda, "Konut, ticaret, sanayi, plansız arsalar, sosyal kültürel tesis alanları ile akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara alıcılar, yüzde 25 peşinat, 60 ay vade ile sahip olabilecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Ankara, İstanbul ve İzmir'in de aralarında bulunduğu 32 ildeki 278 arsayı satışa, Ankara Çankaya’da bulunan iki meskeni de kiraya sundu. Muhammen bedeli 1 milyar 589 milyon 525 bin lira olan toplam 1 milyon 854 bin 608 metrekare büyüklüğündeki Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Artvin, Balıkesir, Bitlis, Bolu, Bursa, Çankırı, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Eskişehir, Gümüşhane, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Muğla, Niğde, Samsun, Tekirdağ, Uşak ve Van’da bulunan 278 arsa, açık artırmayla satılacak" denildi. 

Açıklamada ayrıca, "Ankara’da da iki meskenin kiraya sunulacağı açık artırma, 9-10 Haziran’da 10.30 ve 14.00 saatlerinde dört ayrı oturum halinde yapılacak.
Oturumlar, Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile TOKİ İstanbul Hizmet Binasında gerçekleştirilecek. Ayrıca internetten de "www.emlakyonetim.com.tr" teklif verilebilecek. Arsalara yüzde 25 peşinat, 60 ay vadeyle sahip olunabilecek. Konut, ticaret, sanayi, plansız arsalar, sosyal kültürel tesis alanları ile akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara alıcılar, yüzde 25 peşinat, 60 ay vade ile sahip olabilecek. Satışa sunulan arsalar arasında Ankara Sincan Saraycık'ta akaryakıt, konut ve ticaret alanları, Afyonkarahisar’da tarım ve hayvancılık tesis alanları, Aksaray merkezde ticaret alanları, Diyarbakır Sur’da konut alanları, İstanbul’da ticaret, konut ve rekreasyon alanları, İzmir’de sanayi depolama alanları, Kırklareli’nde tarımsal niteliği korunacak alanlar ve Konya’da et ve süt ürünleri entegre tesis alanları bulunuyor. Satışa ilişkin detaylı bilgiye "www.toki.gov.tr" ile "www.emlakyonetim.com.tr" internet adreslerinden ve 444 86 54 numaralı telefondan ulaşılabilecek" ifadeleri yer aldı. 

Eskişehir'den Odunpazarı'ndaki 4 arsa satışa çıktı

Eskişehir'den de, Karapınar'da 3, Vadişehir'de 1 adet olmak üzere, 4 ayrı arsa satışa çıkarıldı. Karapınar'daki arsalardan birinin imar durumunun "sosyo kültürel tesis alanı" olduğu, diğer iki arsanın  "konut alanı" olduğu, Vadişehir'deki arsanın da "ticaret alanı" olduğu belirtildi. 

Afyonkarahisar'daki 28 arsa da satışta 

Afyonkarahisar'dan da çok sayıda arsa satışa sunuldu. Arsaların Sinanpaşa, Bayat ve Çay ilçelerinde bulunduğu ifade edildi. 

Satılacak arsalarla ilgili detaylı bilgiler için buraya tıklayınız... 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@