TÜGİAD Eskişehir'den ilçeler için bir çağrı daha! "Yeni konaklama tesisleri şart"

Türkiye Genç İş İnsanları Derneği Eskişehir Şubesi Başkan Yardımcısı Mert Ünal, Eskişehir’in ilçelerine yapılacak konaklama yatırımlarının, bölgenin ekonomik ve turistik potansiyelini artıracağını belirterek çağrıda bulundu.

EKONOMİ 25.06.2024, 12:42 25.06.2024, 12:47
TÜGİAD Eskişehir'den ilçeler için bir çağrı daha! "Yeni konaklama tesisleri şart"

Türkiye Genç İş İnsanları Derneği Eskişehir Şubesi Başkan Yardımcısı Mert Ünal, yaptığı açıklamada, Eskişehir’in ilçelerine yapılacak konaklama yatırımlarının, bölgenin doğal güzellikleri, kültürel zenginlikleri ve tarihi dokusuyla ekonomik ve turistik potansiyelini artıracağını belirtti.

Ünal, Eskişehir'in hem yerli hem de yabancı turistler için cazip bir destinasyon olduğunu, yeni konaklama tesislerinin turizmi ve yerel ekonomiyi daha da canlandıracağını vurguladı. Ayrıca, bu gelişimin özel sektör ve kamu işbirliği sayesinde mümkün olacağını ifade etti.

"Bölgesel kalkınma için modern ve çevre dostu tesisler inşa edilmeli"

Mert Ünal, “Eskişehir merkezindeki turistik hareketliliği ilçelere de yayarak bölgesel kalkınmanın hızlandırılabileceğini ve bu amaçla, ilçelerimizde modern, çevre dostu ve kaliteli konaklama tesislerinin inşa edilmesi gerekiyor” dedi.

"Eskişehir’in ilçeleri yatırımcıları bekliyor"

Ünal, "Eskişehir’in ilçeleri, tarih ve doğa tutkunları için benzersiz deneyimler sunmaktadır. Seyitgazi’deki tarihi yapılar, Çifteler’in doğal güzellikleri ve Eskişehir’in tüm ilçelerinin tarihi ve doğal güzellikleri yatırımcıları beklemektedir. Bu bölgelerde yapılacak konaklama yatırımları, sadece turizmi canlandırmakla kalmayacak, aynı zamanda yerel halkın yaşam kalitesini de artıracaktır" diye konuştu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@