TÜGİAD Eskişehir'den "Seyitgazi'ye yatırım yapın" çağrısı

Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Eskişehir Şube Başkanı Serkan Can Zengin, Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe ile bir araya geldi. Serkan Can Zengin, "Seyitgazi bölgenin turizm yıldızı olabilir. Yatırımcıları Seyitgazi'ye bekliyoruz" dedi.

EKONOMİ 03.05.2024, 11:06 03.05.2024, 11:15
TÜGİAD Eskişehir'den "Seyitgazi'ye yatırım yapın" çağrısı

Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Eskişehir Şube Başkanı Serkan Can Zengin ve yönetm kurulu üyeleri, Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe ile bir araya gelerek ilçenin turizm altyapısını güçlendirmek ve bölge ekonomisine katkı sağlamak üzere projeler üstünde görüş alışverişinde bulundu. Görüşmeye Başkan Yardımcıları Ersen Çıra, Mert Ünal, Berke Akyel ve Samet Duran da katıldı.

"Konaklamalı turistleri çekmeyi amaçlıyoruz" 

Belediye Başkanı Uğur Tepe, Seyitgazi’de yer alan Eskişehir Santral Park'ın yıl boyu açık olacağını ve parkın 15 bungalov ev, düğün salonu, çadır kamp alanı ve yüzme havuzu gibi çeşitli tesisleri bünyesinde barındıracağını ve bu tesislerle özellikle konaklamalı turistleri çekmeyi hedeflediklerini belirtti. Bölgedeki Taşlık Çiftlikköy adlı çiftlik müzesi, Seyitgazi'nin zengin kültürel mirasını sergileyerek turistlerin ilgisini çekeceğini, inanç turizmi kapsamında ise Seyyid Battal Gazi Külliyesi başta olmak üzere, Şücaaddin Veli, Himmet Baba, Üryan Baba ve Melik Gazi türbeleri gibi önemli ziyaret noktalarının bulunduğunu söyledi.

"Yatırımcıları Seyitgazi’ye bekliyoruz”

TÜGİAD Eskişehir Şubesi Başkanı Serkan Can Zengin de, "Seyitgazi'nin zengin tarihi ve kültürel mirası, bölgeyi hem yerli hem de yabancı turistler için cazip bir destinasyon haline getirebilir. Yatırımlarla desteklenen bu projeler, ilçenin turizm potansiyelini maksimize edecektir, yatırımcıların burayı gezmelerini ve değerlendirmelerini bekliyoruz" dedi. Frig Vadisi'nin büyük bir kısmının Seyitgazi sınırları içinde yer almasının ayrıca eski bir Roma hamamı olan ve yakında Bor ve Etnografya Müzesi olarak yeniden açılacak olan tarihi yapılara sahip olan Seyitgazi’nin bölgenin turizm yıldızı olabileceğini söyleyen TÜGİAD Eskişehir Başkanı Serkan Can Zengin Seyitgazi Turizmi için yatırıma hazırdır" diye konuştu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@