TÜGİAD Şube Başkanı Serkan Can Zengin'den kredi faizlerinde indirim çağrısı

Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Eskişehir Şube Başkanı Serkan Can Zengin'den kredi faizlerinde indirim çağrısı...

EKONOMİ 24.10.2023, 16:38 24.10.2023, 16:53
TÜGİAD Şube Başkanı Serkan Can Zengin'den kredi faizlerinde indirim çağrısı

Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Eskişehir Şube Başkanı Serkan Can Zengin, piyasanın canlanması, biriken ihtiyaçların son bulması ve yeni yatırımların korkusuzca sürdürülebilmesi için yetkililere kredi faizlerinde indirim konusunda çağrı yaptı.

TÜGİAD Eskişehir Şube Başkanı Serkan Can Zengin, Eskişehir'in genç iş insanları olarak talepleri olduğunu belirterek açıklamalarda bulundu. 

"Ülkemiz yeni bir indirim haberi daha bekliyor"

Son günlerde ülke genelinde başlayan emlak, otomotiv ve market gibi çeşitli sektörlerdeki indirim hareketliliğin; kredi indirimiyle de taçlanması gerektiğini dile getiren Zengin, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılını coşku, güven ve umut içinde kutladığımız şu günlerde Eskişehir'in genç iş insanları olarak ülke ekonomisini yönetenlerden bir talebimiz olacak. Hazır, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talebi üzerine ülke genelinde büyük bir indirim hareketi başlamış ve vatandaşlarımız temel ürünlere daha uygun fiyatlarla ulaşabiliyorken; marketler birbiri ardına indirim açıklarken; giyim üretici ve perakedecileri kampanya üstüne kampanya düzenliyorken; bizce ülkemiz yeni bir ‘indirim’ haberi beklemektedir. Malum, Hükümet'in aldığı önlemler ve dünya piyasalarının dengelenmesiyle otomobil ve konut fiyatlarında bir durgunluk hatta bir düşüş söz konusu. Hatta sadece tüketim için değil de yeni yatırımların yavaşladığı, istihdam artışının hız kestiği şu günlerde, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı nedeniyle büyük bir ‘kredi indirimi’ bekliyoruz" dedi.

"Kredi faizlerinde açıklanacak bir indirim hem piyasanın canlanmasını, hem de yeni yatırımların daha korkusuzca hayat bulmasını sağlayacaktır"

Serkan Can Zengin, "Kredi faizlerinde açıklanacak bir indirim hem piyasanın canlanmasını, biriken ihtiyaçların son bulmasını hem de yeni yatırımların daha bir korkusuzca hayat bulmasını sağlayacaktır. Hazine ve Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek'in ‘enflasyon mücadelesi’ nedeniyle para politikasında büyük bir sıkılaşma yaşanmasını istediğini biliyor ve bu politikanın başarılı olması için biz genç iş insanlarının, elimizden gelen ne varsa yaptığımızı bir kez daha belirtmek istiyoruz. Öte yandan, tam bu günlerde belirli bir süre için düşük faizli kredilerin, hükümetin uyguladığı para politikalarına büyük bir zarar vermeyeceğini, bakanlığın alacağı ilave önlemlerle bu konuda yaşanması muhtemel sıkıntıların bertaraf edileceğini düşünüyoruz” diye konuştu. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@