Türkiye’nin madencileri 2023'te Eskişehir’de buluşacak

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB), sektör istişare toplantılarının ilkini Bursa’da gerçekleştirdi, bir sonraki toplantının 2023'te Eskişehir’de yapılacağı açıklandı.

EKONOMİ 25.11.2022, 15:14
Türkiye’nin madencileri 2023'te Eskişehir’de buluşacak

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB), sektör istişare toplantılarının ilkini Bursa’da gerçekleştirdi, bir sonraki toplantı Eskişehir’de yapılacak. 

Eskişehir Madencilik Kümesi Başkanı ve İMİB Yönetim Kurulu Üyesi Metin Çekiç, Eskişehir’de yapılacak istişare toplantı tarihinin 16-17 Haziran 2023 tarihinde olacağını, aynı zamanda sektör temsileri ve basınla Etibor Kırka, Beylikova Nadir Toprak Elementleri tesisleri ve Koza Altın işletmelerinin de ziyaret etmeyi planladıklarını belirtti. 

Eskişehir’in bir maden şehri olduğunun üzerinde duran Çekiç, madencilik anlayışlarının önce insan, sonra çevre ve maden olduğunu söyleyerek, sürdürülebilir bir madencilik için toplumun tüm kesimleriyle beraber harekât edeceklerini ifade etti. 

İkincisi Eskişehir'de gerçekleşecek 

Tüm bu anlayışla birlikte her ay farklı şehirde düzenlenecek toplantılarda şehirde faaliyet gösteren madencilerle bir araya geleceklerini de ifade Çekiç, “Her ay bir şehirde Yönetim Kurulu toplantımızı yapıp, sonrasında Sektör İstişare Toplantıları düzenleyeceğiz. Bunu ilk Bursa’da başlattık. Sıradaki durağımız Eskişehir olacak. Ülkemizin önemli maden üreticilerini, sektör liderlerini şehrimizde ağırlayacağız. Birlikte çözüm önerileri üreteceğiz” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@