1. HABERLER

  2. DİĞER

  3. İNSAN

  4. Emekliler Toplu Konut İçin Sabırsızlanıyor !
Emekliler Toplu Konut İçin Sabırsızlanıyor !

Emekliler Toplu Konut İçin Sabırsızlanıyor !

Eskişehirli emeklilerin büyük bir heyecanla beklediği TOKİ evleri için Türkiye Emekliler Derneği Eskişehir Şube Başkanı Arif Duru’yu TOKİ evleri için bütün görevlerini tamamladığını söyleyerek ‘’Top bizden çıktı’’ dedi

A+A-

‘Çalışmayı Biz Önerdik’

Daha önce 3 yıl boyunca görev aldığı TÜED Genel Başkanlığı Teşkilatlandırma Sekterliğinde, emeklilerin sorunlarına çözüm aradığını ve onlara ne verebileceği üzerine devamlı çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Duru evi olmayan emekliler içinde konut ihtiyaçlarını karşılamak adına genel merkez tarafından bir çalışma önerdik dedi.

‘Davutoğlu Türkiye’ye Duyurdu ve Arsamızı Aldık ‘

TÜED Genel başkanı ve yönetimi, TOKİ başkanı ve o günün Başbakanı ı Ahmet Davutoğlu ile görüşmeler yapıldığını söyleyen Duru, Sayın Ahmet Davutoğlu’nun TÜED Genel Başkanlığına gelip konuşma yaparak Türkiye genelinde bunu duyurduklarını söyledi. O gün ki vali ve kaymakamlığın ilgi gösterip hemen arsanın teminini sağlamasıyla üyeleri konut ihtiyacını karşılamak için Mamuca mahallesinde 624.571 m2 ölçümlü bir alan bedelsiz olarak 30.09.2015’te devredildiğini belirtti.

‘Ön Başvurular Devam Ediyor’

Şuan başvuru sayısının 12500’e ulaştığını ve ön başvuruların 2015 yılından bu güne kadar devam ettiğini söyleyen Duru emeklilerin hala başvuru yapma şansı var dedi.

‘Biz Görevimizi Yerine Getirdik, Top Siyasilerde’

TÜED Eskişehir Şube olarak o günden bu güne yoğun bir çalışma yaparak takipçisi olduklarını ve görevlerini yerine getirdiklerini söyleyen Başkan Duru bundan sonrasının siyasilerin görevi olduğunu söyleyerek top bizden çıktı dedi.

Siyasilerle Ayda 5-6 Defa Görüşüyorum’

Siyasilere bilakis iktidar kanadı milletvekillerine biran önce bunun üzerine gidilmesi gerektiğini hatırlattıklarını söyleyen Duru her ay 5-6 defa görüşme yaptıklarını, notlarının da mevcut olduğunu belirtti.

Emekliler Haklı Olarak Sabırsız’

Bu projenin kolay bir proje olmadığını ve arsanın büyük bir arsa olduğunu, alt yapısının gerçekleşmesinin zaman alacağını söyleyen Duru bizim emekli arkadaşlarımız gerçekleşmesi sabrını gösteremiyorlar ama haklılar da dedi.

Son olarak bu konuda çok hassas olduklarını ve tahmini bir süre verme riskine giremeyeceğini söyleyen Duru, teknolojinin çok geliştiğini, evlere başlandığı takdirde kısa sürede herkesin evine girebileceğini dile getirdi.

(Haber)

Şengül Adıbelli

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler