03.08.2023, 15:10

Eskişehir Büyükerşen'dir, Büyükerşen Eskişehir

Eskişehir'de sağladığı istihdam ile büyük küçük herkesin takdirini kazanan Nebi Hatipoğlu, işini gücünü bıraktı ve gözbebeğimiz, büyüğümüz, hocamız, Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'e saldırarak kendisini tanımayan bir kısım hemşerimize de bir güzel PR yaptı!

Ne kadar ulusal televizyon ve gazete varsa Nebi Hatipoğlu'nun, AKP sevdasını öğrendi, Yılmaz Büyükerşen hocamız sayesinde bir güzel gündem oldu!

Sayın Hatipoğlu'nun açıklamalarından, kendisinin, doğup büyüdüğü şehri ne kadar az tanıdığını öğrendik. Oysa Yılmaz hocamız öyle mi? Daha Nebi Hatipoğlu doğmadan Eskişehir'e hizmet etmeye başlamış, Eskişehir'in gelişmesi için gecesini gündüzüne katmış bir kişidir kendisi. Nebi Hatipoğlu yeni öğrenmiş ancak Yılmaz hocamız, şehrin bütün sokaklarını karış karış gezmiş, Eskişehir'in gelişmesi için yıllar boyunca kendisine İstanbul ve Ankara'dan yapılan tekliflerin hepsini elinin tersiyle itmiştir.

Nebi Hatipoğlu ve kendisi gibi zengin arkadaşları bize anlayamayabilir, ancak şunu söylemeliyim ki; bizler, Yılmaz hocamızı seviyoruz, hem de çok seviyoruz.

Tamam şehrin göbeğinde birkaç kavşak sabah ve akşam saatlerinde biraz yoğun olabilir, bu kavşaklarda biraz bekleyebiliriz...

Tamam şehre kocaman, dev, büyük fabrikalar gelmemiş olabilir. Yılmaz hocam, niteliksiz göç istemediği için bu tür fabrikaların şehre gelmesi için çok da çaba göstermemiş olabilir...

Tamam şehrimizde kira fiyatları yüksek olabilir. Yılmaz hocamız, Eskişehirlilerin kazanması için öyle büyük toplu konut projelerine yakın olmayabilir...

Peki, söyleyin bana bütün bazı ufak sorunlarına karşın neden seviyoruz bu şehri?

Çünkü bu şehirde yaşaması kolay, insanlar birbirlerine saygılı, bir yerden diğer yere ulaşmak kolay, sosyal yaşantısı benim diyen şehirlerden daha iyi. Kısacası, Nebi Hatipoğlu ve zengin arkadaşları, helikopter ile gelip gittikleri bu şehrin ruhunu bilmez, bu şehirde bir ruh vardır ve bu ruhu yaratan Yılmaz Büyükerşen'in ta kendisidir.

1970'lerden başlayarak önce Anadolu Üniversitesi'nde ve sonra Belediye Başkanı olarak, şehremini olarak şehirde yürüttüğü çalışmalar bize her zaman planlı, programlı bir dizaynı gösteriyor. Şehir, 50 yıldan fazladır bir ruhla bezeniyor, son 20 yıldır, şehrin her santimetre karesinde bu ruha şahit oluyoruz.

Sayın Hatipoğlu, son 1-2 yılda Yılmaz Büyükerşen'in çalışmadığını söylüyor. Yılmaz hocamız 50 yıldır öyle çalışıyor ki, diyelim ki bir süredir yavaşladı, ne kadar umrumuzda ki!

Yılmaz Büyükerşen hocamıza Eskişehir olarak büyük bir vefa borcumuz var. Kendisi (Allah uzun ömür versin) hayatta olduğu ve istediği sürece Eskişehir'in emini, şehremini olarak kalacaktır!

Sayın Hatipoğlu ve arkadaşlarının binlerce dönümlük tarım arazilerinin imara açılması için Yılmaz Büyükerşen'e yapılan bu acımasız sözler, hakaretamiz ifadeler, biz, Yılmaz hocasını seven Eskişehirlileri derinden yaralamaktadır.

Kimse unutmasın ki Eskişehir, Yılmaz Büyükerşen'in ta kendisidir...

Yılmaz Büyükerşen de Eskişehir'in evladıdır...

Eskişehir'in gurur duyduğu birkaç zengin, servetlerini 500 milyon dolar bandından 1 milyar dolar bandına taşıyacak diye Eskişehir'in kendisine, Eskişehir'in ruhuna yönelik yapılan haksızlıklara göz yummayız!

Yılmaz Büyükerşen'i yedirmeyiz...

Yorumlar (3)
Olgun 12 ay önce
Tabiatın akışına inanmak da lazım, beyinde yaşlanıyor diğer organlar gibi, 25 yildır Eskişehir tek kişinin oyuncağı oldu, hala koltukta ısrar hiç yakışmıyor, istiyorsa Eskişehirde bir STK ya uye olup şehirin reklamı için çalışmalarına devam etsin,bu şehir yol açılırsa daha çok verimli insanlar çıkarır,kimsenin şüphesi olmasın,65 yaşında insanlar dr raporsuz hiçbirşey yapamazken ,65 yaşinda profösörler emekli edilirken bu ayrıcalık niye?
Tr 12 ay önce
Ne kadar abarttın be kardeşim...sanırsın atomu parçalamış 50 yılda
aziz alkolik 12 ay önce
rakıyı fazla kaçırmış sanırım. hocaya yağ yakarak paye peşinde bu arkadaş. sıcaklarda çok içme, çarpar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@