İnönü'ye ziyaretçi akını

 Eskişehir’in İnönü ilçesi tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile ziyaretçi akınına uğramaya devam ediyor.

GEZELİM 17.09.2023, 12:40 17.09.2023, 12:46
İnönü'ye ziyaretçi akını

Eskişehir’in İnönü ilçesi tarihi, kültürel ve doğa yapısı ile ziyaretçi akınına uğramaya devam ediyor. Özellikle hafta sonları Eskişehir dışında Türkiye'nin diğer illerinden de çok sayıd turist ve ziyaretçiyi ağırlayan İnönü'ye, Eskişehir'den, diğer illerden ve dünyanın çeşitli ülkelerinden öğrenciler de geliyor. 

Son olarak ETİ Sosyal Bilimler Lisesi, lise 1’inci sınıf öğrencileri de İnönü ilçesini ziyaret ederek tarihi ve ve kültürel yerlerini gezdi, ilçedeki İnönü Savaşları Karargâh Müzesi’ni de ziyaret etti. 

Kadir Bozkurt öğrencilere bilgiler verdi 

ETİ Sosyal Bilimler Lisesi tarafından düzenlenen Kuruluştan Kurtuluşa Gezisi kapsamında öğrencilerin ilk durağı İnönü Savaşları Karargâh Müzesi oldu. Genç nesillere tarih ve kültür bilincini aşılamak, müzelerin önemini ve değerlerini anlatmak amacıyla düzenlenen gezi kapsamında tarih ile buluşturulan lise 1’inci sınıf öğrencilerini İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt karşılayarak, İnönü Savaşları Karargâh müzesi ve İnönü ilçesinin tarihi ve kültürel yapısı ve Türk Hava Kurumu İnönü Kampı hakkında bilgi verdi.

Tarih dersinde öğrendikleri bilgilere müzede sergilenen eserler aracılığı ile ulaşan ve onları doğrudan inceleme fırsatı yakalayan öğrenciler, gezileri sırasında gözlem yapma imkânı da buldu. Geziye katılan öğrenciler, Kurtuluş Savaşının dönüm noktalarından olan İnönü Savaşlarının gerçekleştiği ilçenin tarihi dokusuna hayran kaldıklarını dile getirdiler.

Müze ziyareti sonrası İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt’a misafirperverliğinden dolayı teşekkür eden öğrenciler daha sonra Kadir Bozkurt ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@