Bakan Özhaseki açıkladı... Eskişehir Türkiye rekorunu kırdı!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki açıkladı... Eskişehir'de Türkiye sıcaklık rekoru kırıldı!

HAVA DURUMU 16.08.2023, 07:49 16.08.2023, 08:05
Bakan Özhaseki açıkladı... Eskişehir Türkiye rekorunu kırdı!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye’yi etkisi altına sıcak hava dalgasından dolayı Eskişehir’in Sarıcakaya ilçesinde sıcaklık rekoru kırıldığını duyurdu.

Sıcaklık rekoru Eskişehir Sarıcakaya'da kırıldı! 49,5 derece

Türkiye bunaltıcı sıcakların etkisi altında kalmaya devam ederken, Eskişehir'de sıcaklık rekoru kırıldı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, en yüksek sıcaklık 49,5 derece ile 15 Ağustos'ta Eskişehir’in Sarıcakaya ilçesinde ölçüldü.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Bakan Özhaseki, “Ülkemizi etkisi altına alan sıcak hava dalgasının etkisiyle, bugün Türkiye’de sıcaklık rekoru kırıldı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğümüz verilerine göre; en yüksek sıcaklık 49,5 C ile Eskişehir Sarıcakaya'da ölçüldü. Eski rekor 20 Temmuz 2021'de 49,1 C ile Şırnak Cizre'de ölçülmüştü. Bu anlamda iklim değişikliğiyle mücadele için; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koydukları 2053 Net Sıfır Emisyon ve Yeşil Kalkınma hedeflerimiz doğrultusunda herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Kavuran sıcaklık devam edecek

Meteoroloji'nin son tahminlerine göre, Eskişehir ve çevresinde kavurucu sıcaklar pazar gününe kadar devam edecek. Vatandaşlar sıcak ve güneş çarpmasına karşı uyarılırken, özellikle öğle saatlerinde güneş altında olunmaması ve bol su tüketilmesi tavsiye ediliyor. 

Eskişehir'de ilçelere göre son hava durumu tahminleri

Yorumlar (0)
banner37
banner28

Gelişmelerden Haberdar Olun

@