Eskişehir'de hafta sonu hava nasıl olacak? İlçelere göre son hava durumu tahminleri

Eskişehir'de hafta sonu hava durumu nasıl olacak? 11 Mart 2023 ilçelere göre son hava durumu tahminleri...

HAVA DURUMU 11.03.2023, 08:12 11.03.2023, 11:13
Eskişehir'de hafta sonu hava nasıl olacak? İlçelere göre son hava durumu tahminleri

Eskişehir'de hafta sonu hava durumu nasıl olacak? 11 Mart 2023 ilçelere göre son hava durumu tahminleri...

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü’nün son tahminlerine göre, Eskişehir'de havanın 11 Mart Cumartesi günü çok bulutlu, zaman zaman kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edildi.

Hava sıcaklığının 1 - 3 derece azalması bekleniyor.

Rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden orta kuvvette, zaman zaman kuvvetlice, gece saatlerinden itibaren fırtına ve kuvvetli fırtına yükseklerde tam fırtına şeklinde eseceği belirtildi. 

Rüzgarın; bölge genelinde güney (Kıble) güneybatı (Lodos) yönlerden fırtına (50-70 km/saat), hamleli kuvvetli fırtına (70-90 km/saat) ve yüksek kesimlerde hamleli tam fırtına (90-100 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden oluşması muhtemel risklere karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması önem arz etmektedir.

Eskişehir genelinde sağanak ve gök gürültülü yağışların, Cumartesi ve Pazar günleri yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor.

Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

İşte Eskişehir'de ilçelere göre son hava durumu ve sıcaklık tahminleri...

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@