Eskişehir'e kar geldi! Meteoroloji'den kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı

Eskişehir ve çevresinde kar yağışı etkisini gösterirken, Meteoroloji bölgede yoğun yağış ve fırtına uyarısında bulundu. İşte son hava durumu tahminleri...

HAVA DURUMU 19.11.2023, 11:30 19.11.2023, 12:13
Eskişehir'e kar geldi! Meteoroloji'den kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı

 Eskişehir’in bazı bölgelerinde gece saatlerinde başlayan kar yağışı sonucunda vatandaşlar güne beyaz örtüyle başladı. Yüksek kesimler kar yağışıile beyaza bürünürken, kent merkezinde de kar yağışı başladı. 

Eskişehir'in de içinde bulunduğu bölge genelinde yoğun yağış ve fırtına olacağı tahmin edilirken, Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği konusunda uyarı yaptı.

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava tahmin raporuna göre, bölge genelinde havanın çok bulutlu ve yağışlı olacağı tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde yağmur, zaman zaman karla karışık yağmur, yüksekliği 200-800 metre arasında olan yerlerde karla karışık yağmur ve zaman zaman kar şeklinde olması beklenirken, deniz seviyesinden yüksekliği 800 metre ve üzerinde olan kesimlerde ise genellikle kar şeklinde olacağı öngörülüyor.

Yağışların Bursa ve Bilecik illeri genelinde ve Eskişehir'in Sarıcakaya ile Mihalgazi ilçeleri çevresinde kuvvetli olabileceği değerlendirilirken, Bursa’nın Gemlik, Orhangazi, İznik ilçeleri ile Bilecik’in kuzey kesimlerinde bulunan Osmaneli, Gölpazarı ve Yenipazar ilçelerinde yerel olarak çok kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının ise 8 ila 10 derece azalması beklenirken, rüzgarın Bursa ve Bilecik çevrelerinde batı ve kuzeybatı yönlerden 70-90 km/saat hızında kuvvetli fırtına ve zaman zaman tam fırtına, Eskişehir ve Kütahya çevrelerinde ise yine aynı yönlerden 50-70 km/saat hızında kuvvetli rüzgar ve fırtına şeklinde eseceği öngörülüyor.

Eskişehir ve Kütahya illeri genelinde rüzgarların batı ve kuzeybatı yönlerden 50-70 km/saat hızında kuvvetli rüzgar ve fırtına şeklinde eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği konusunda uyarı yapıldı.

Öte yandan, Eskişehir'de en düşük hava sıcaklığının 1 derece ile Mihalıççık ve Han ilçelerinde olması bekleniyor.
 

Yorumlar (0)
banner37
banner28

Gelişmelerden Haberdar Olun

@