Meteoroloji'den birçok ile uyarı... Yağışlar devam edecek mi?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 9 Haziran 2021 Çarşamba hava durumu raporunu açıkladı...

HAVA DURUMU 09.06.2021, 07:36
Meteoroloji'den birçok ile uyarı... Yağışlar devam edecek mi?

Trakya ve İç Anadolu'nun tamamında, Ege, Akdeniz ve Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun büyük bölümü sağanak yağışlı. Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Trakya, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Orta Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Bilecik, Sinop, Trabzon ve Giresun çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceğini bildirdi. 

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Eskişehir'de hava nasıl olacak?

Eskişehir'de hava parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatleri ile zamanla yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacak.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@