AK Parti'nin yeni il başkanı Süleyman Reyhan oldu

Zihni Çalışkan'ın görevden ayrılması sonrasında Eskişehir'de AK Parti'nin il başkanlığına Süleyman Reyhan atandı.

HAYAT 13.03.2023, 19:37 15.03.2023, 11:32

Eskişehir'de AK Parti İl Başkanlığına Süleyman Reyhan'ın atandığı öğrenildi. 

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etmişti. 

Göreve Süleyman Reyhan'ın getirildiği öğrenildi. Çalışkan başkanlığındaki yönetimde AK Parti İl Başkan Yardımcısı olarak da görev yapan Süleyman Reyhan, 2011 - 214 yılları arasında da AK Parti Eskişehir İl Başkanı olarak görev yapmıştı. Reyhan, bu göreve ikinci kez getirilmiş oldu. 

Süleyman Reyhan kimdir? 2011 - 2014 yılları arasında da İl Başkanlığı yapmıştı

1970 yılında Karamürsel’de doğdu. İmam-Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra 1989 yılında Anadolu Üniversitesi İ.İ.B.F İşletme Bölümünde üniversite eğitimine başladı. Mezuniyetinin ardından mali müşavirlik stajını tamamladı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde pedagojik formasyon dersleri aldı.

1995 yılında başladığı özel öğretim kurulumlarındaki idareciliğine 1998 yılından itibaren Eskişehir Özel Yediler Adım Dershanesi sahibi olarak devam etti.

2002 yılında AK Parti ile siyasete adım atan Süleyman Reyhan, Eskişehir AK Parti teşkilatında çeşitli görevlerde bulundu.

2006 yılında AK Parti Eskişehir Merkez İlçe Başkanı oldu. 2007 genel seçimlerinde Eskişehir AK Parti 5. sıra milletvekili adayı olarak listede yer aldı. Şubat 2011 tarihinde AK Parti Eskişehir İl Başkanı olarak atandı, daha sonra 2012’de 4. Olağan İl Kongresinde AK Parti Eskişehir İl Başkanı seçildi. Haziran 2014 tarihine kadar İl Başkanlığı görevini sürdürdü.

 

Süleyman Reyhan, öğrencilik yıllarından itibaren sivil toplum kuruluşlarında aktif görev aldı. Türkiye Denizcilik İşletmelerinde 1 yıl yönetim kurulu üyeliği yaptı. Halen Özel Murat Yıldırım Anadolu Sağlık Koleji ortağı ve şirket müdürü olarak çalışan Süleyman Reyhan orta düzeyde Arapça ve İngilizce bilmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Zihni Çalışkan'ın AK Parti Eskişehir İl Başkanlığı döneminde de yönetime giren Reyhan, AK Parti Eskişehir İl Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 

Mart 2023'te Zihni Çalışkan'ın istifa etmesi sonrasında AK Parti Eskişehir İl Başkanlığı görevine atandı. 

AK Parti Eskişehir'de görevi devralan Reyhan'dan ilk mesaj

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@