Alman heyeti İnönü'ye geldi... Projeleri incelediler

‘Gençlik Katılımı ve Yetkilendirme Programı’ Türk-Alman uzman değişimi programı kapsamında Alman Heyeti Eskişehir İnönü Belediyesi'ni ziyaret etti. Heyet belediye tarafından gençlere yönelik yapılan çalışmalar ve projeler konusunda bilgilendirildi, projeleri yerinde inceledi.

HAYAT 04.07.2024, 16:56 04.07.2024, 17:04
Alman heyeti İnönü'ye geldi... Projeleri incelediler

‘Gençlik Katılımı ve Yetkilendirme Programı’ Türk-Alman uzman değişimi programı kapsamında Alman Heyeti Eskişehir İnönü Belediyesi'ni ziyaret ederek belediye tarafından gençlere yönelik yapılan çalışmaları yerinde incelediler.

Türkiye'deki iyi örnekler ve projeler tanıtılıyor... İnönü'ye de geldiler

Alman uzmanlar, kurum ve kuruluş ziyaretleri ile yerinde iyi uygulama örneklerinin görülmesi ve projelerin tanıtılması amacı ile Eskişehir Gençlik Hizmetleri Müdürü Hasan Kalın, Gençlik ve Spor Bakanlığından oluşan heyet İnönü Belediye Başkanı Serhat Hamamcı’yı ziyaret ederek ilçede yapılan projeler hakkında bilgi alışverişinde bulundular.

Serhat Hamamcı yapılan projeleri anlattı

İnönü Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda İnönü Belediyesi tarafında ilçede yapılan çalışmalar anlatıldı. Gençlerin taleplerini öncelikli işler arasına aldıklarını belirten İnönü Belediye Başkanı Serhat Hamamcı yapımı tamamlanan; Spor ve Sosyal Yaşam Merkezi, Halı ve voleybol sahalarından oluşan spor kompleksi, gençlerin çeşitli aktivite yapabilecekleri Gençli Merkezi, yurt içi turlar, belediye bünyesinde oluşturulan çeşitli spor branşlarına ait takımlar, sportif turnuvalar gibi belediye tarafından gençlere yönelik yapılan etkinlik ve faaliyetler hakkında bilgi verdi. Hamamcı, gençlerin talepleri doğrultusunda futbol sahası ve spor kompleksi, atölye projeleri gibi projelerinin devam ettiğini sözlerine ekledi.

İnönü Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantı sonrası Alman heyet, İnönü Belediyesi kurum amirleri eşliğinde ilçenin tarihi, sosyal ve kültürel alanlarını ziyaret ettiler.

Gençlik Katılımı ve Yetkilendirme Projesi ile; devlet ve sosyal koşulların ele alınarak Türkiye'deki gençlerin katılımına yönelik strateji ve kavramları sunulması, Alman ve Türk uzmanlar arasında ve akademisyenlerle tartışma ve deneyim paylaşımının gerçekleştirilmesi, kurum ve kuruluş ziyaretleri ile yerinde iyi uygulama örneklerinin görülmesi ve projelerin tanıtılmasının amaçlandığı ifade edildi. 

Yorumlar (1)
Abdullah ZEYBEK 1 hafta önce
Sayın İnönü Belrdiye Başkanimiz Serhat HAMAMCI'yı başarılarından dolayı can-ı gönülden kutluyorum.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@