Almanya'da dev patlama!

Almanya'da kimya fabrikalarını bulunduğu sanayi bölgesinde patlama meydana geldi... Çok sayıda yaralı olduğu bildirildi...

HAYAT 27.07.2021, 14:44

Almanya'nın Leverkusen kentinde kimya fabrikalarının bulunduğu bir sanayi bölgesinde patlama meydana geldi. Patlama sonrası çıkan yangın nedeniyle gökyüzü siyah duman bulutuyla kaplanırken, 5 çalışanın ise kayıp olduğu bildirildi.

Almanya'nın Leverkusen kentinde ilaç şirketi Bayer’in de fabrikasının bulunduğu sanayi bölgesinde patlama meydana geldi. Patlama sonrası çıkan yangın nedeniyle gökyüzü siyah duman bulutlarıyla kaplandı.

Almanya Federal Sivil Koruma ve Afet Yardım Dairesi, patlamanın tehlike oluşturduğu gerekçesiyle çevrede yaşayanlara evlerinde kalmaları ve kapı ve pencerelerini kapalı tutmaları çağrısında bulundu.

Kimya tesisindeki operatörler, patlamanın nedeninin henüz tespit edilemediğini açıkladı. Euronews'in haberine göre; Belediye öğleden sonra yaptığı açıklamada, patlama nedeniyle dördü ağır,16 kişinin yaralandığını ifade etti.  Polis, bölgeye giden oto yollara giriş çıkışları kapattı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@