Bilecik Valisi Kızılkaya göreve başladı

Bilecik Valiliğine atanan Dr. Kemal Kızılkaya göreve başladı...

HAYAT 05.10.2021, 11:44
Bilecik Valisi Kızılkaya göreve başladı

İstanbul'un Sultanbeyli İlçe Kaymakamlığı görevini yürütürken, Cumhurbaşkanlığı'nın bazı valilikler ve il emniyet müdürlüklerine yönelik atama kararlarıyla Bilecik Valiliğine atanan Dr. Kemal Kızılkaya göreve başladı.

Vali Kızılkaya'yı, Bilecik Valiliği önünde Vali Vekili Yunus Fatih Kadiroğlu, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Muzaffer Sandal, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, kaymakamlar, kurum müdürleri karşıladı.

Ardından makamına çıkan Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya, burada gazetecilere açıklama yaptı. Vatandaşlara her zaman kapısının açık olduğunu anlatan Vali Kızılkaya; "Bugün Cenab-ı Allah’a hamd ederek ve bismillah diyerek kutlu vazifeye başlamış bulunuyorum. Başlarken, şunu ifade etmeliyim ki; beni bu göreve layık görerek vazifelendiren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya şükranlarımı arz ediyorum. Rabbim utandırmasın. Bilecik, kuruluşun ve kurtuluşun şehri. Cihan devleti Osmanlı’nın temellerinin atıldığı çok önemli bir başlangıç noktası. Konumu ile sahip olduğu kültürel, doğal, sosyal, ekonomik değerleriyle gelişmeye devam eden bir şehrimiz" dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@