Bilecikli çocuklar örnek oldu... Oyuncaklarla ödüllendirildiler

Bilecik'te bir vatandaşın yolda düşürdüğü 26 bin lirayı bulan çocuklar parayı babaları ile birlikte zabıta ekiplerine teslim ederek sahibine ulaşmasını sağladı. Çocukların örnek davranışı oyuncak arabalarla ödüllendirildi.

HAYAT 01.12.2023, 13:51
Bilecikli çocuklar örnek oldu... Oyuncaklarla ödüllendirildiler

Bilecik’te bir vatandaşın yolda yürürken düşürdüğü 26 bin TL’yi bulan çocuklar, parayı babalarıyla birlikte Zabıta Müdürlüğü görevlilerine teslim etti.

Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürü Mücahit Öndersev ve Zabıta Müdürlüğü görevlileri, parayı bulan çocuklar ve babasıyla birlikte parayı sahibi Ali Osman Yılmaz’a teslim etti. Parasını düşüren Ali Osman Yılmaz, Zabıta Müdürlüğü görevlileri ve çocukların babası Muhammet Alkasım ile çocuklarına teşekkür etti.

"Çocuklar örnek bir davranış sergiledi"

Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürü Mücahit Öndersev, güzel bir olaya tanıklık ettiklerini anlatarak, "Şehir merkezinde yürürken parasını düşüren bir yaşlı amcanın parasını bulan çocuklar kamera kayıtlarında da gördüğümüz üzere parayı babalarına veriyor. Daha sonra baba ve çocukları, devriye gezen ekiplerimize parayı teslim ediyorlar. Çevredeki kamera kayıtlarını incelediğimizde aynı belirtildiği üzere yaşlı amca poşetteki parasını yürürken düşürüyor, arkasından gelen çocuklar parayı buluyor. Daha sonra Zabıta Müdürlüğümüzde kamera kayıtları eşliğinde parayı çocuklar ve babasıyla birlikte sahibine verdik. Çocukların bu örnek davranışı bizleri de çok sevindirdi" ifadelerini kullandı.

Zabıta Müdürlüğü görevlileri çocuklara oyuncak hediye etti

Zabıta Müdürü Mücahit Öndersev de çocuklara oyuncak araba hediye ederek, yaptıkları güzel davranış dolayısıyla teşekkür etti.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@