Elazığ yine sallandı!

Sabah saatlerinde 5,3'lük depremle sarsılan Elazığ'da bir deprem daha meydana geldi!

HAYAT 28.12.2020, 00:00
Elazığ yine sallandı!

Elazığ’da sabah saatlerinden yaşanan 5,3'lük depremin ardından artçı sarsıntılar sürerken, 3.7 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığından alınan bilgiye göre, saat 23.08 sıralarında merkez üstü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 3.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Depremin yerin 12 kilometre derinliğinde olduğu belirtildi.

68 kişi hastanelik oldu

Elazığ'da sabah saatlerinde meydana gelen 5,3 büyüklüğündeki depremde 68 kişinin hastanelere başvurduğu bildirildi.  Elazığ'da saat 9.37'de 5,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Vatandaşlar, deprem anında korku ile kendilerini dışarı attı. Edinilen bilgiye göre Mustafapaşa Mahallesinde ikamet eden bir kadın ise deprem anında kendini balkondan attı. Vatandaşların cep telefonuna yansıyan görüntüde kadının acı için çığlık attığı ve çevreden geçen vatandaşların yardım ettiği gözlemlendi. Kentte aynı zamanda bir başka şahıs da kendini balkondan attığı anlar da kameraya yansımıştı. Öte yandan kentte deprem nedeniyle 68 kişinin hastanelere başvurduğu öğrenildi. Hastaneye başvuran 68 kişiden 62’sinin taburcu edildiği diğerlerinin tedavisinin sürdüğü kaydedildi.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@