Emirdağlı ünlü yönetmen Eskişehir'de gözyaşlarıyla uğurlandı

Girdiği Sapanca Gölü’nde hayatını kaybeden Emirdağlı 58 yaşındaki ünlü yönetmen Abdulkadir Ceylan Ede, Eskişehir’de gözyaşlarıyla uğurlandı.

HAYAT 06.09.2023, 21:18 06.09.2023, 21:24
Emirdağlı ünlü yönetmen Eskişehir'de gözyaşlarıyla uğurlandı

Girdiği Sapanca Gölü’nde hayatını kaybeden Emirdağlı ünlü yönetmen Abdulkadir Ceylan EdeEskişehir’de toprağa verildi.

4 Eylül Pazartesi akşam saatlerinde Sapanca Gölü’ne girerek ve boğulma tehlikesi geçiren, ardından da hayatını kaybeden 58 yaşındaki ünlü yönetmen Abdulkadir Ceylan Ede’nin cenazesi Eskişehir’e getirildi. Annesi Türkan Ede’nin evine getirilen cenaze için helallik istendi.

Ünlü yönetmenin annesi Türkan Ede ve Ceylan Ede’nin kızı Aleyna Ede adeta gözyaşlarına boğulurken ayakta durmakta güçlük çekti.

Odunpazarı ilçesi Gültepe Mahallesi’nde bulunan Üniversite Evleri Mescid’inde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazına, Ede’nin akrabaları ve sevenleri katıldı. Sevilen yönetmenin tabutunun üzerine sürekli giydiği yeleği serildi. Ede’nin cenazesi Asri Mezarlık’ında defnedildi. Ceylan Ede’nin 43 yıllık arkadaşı ve olay anında yanında bulunan Fikri Yılmaz, “Deli dolu biriydi. Olağanüstü üstü bir tipti. Orkestra yöneticisiydi. Çok alçakgönüllü biriydi. Suyun içindeyken “ayaklarım tutmuyor” demişti. Yetişmedik açıkçası, yardımcı olamadık açıkçası. Ama bu durumun kalple ilgili olduğunu düşünüyoruz açıkçası. Doktor raporunda boğulma denilmişti. Bizim kanımıza göre ayaklarında ciddi bir problem var” dedi.4 Eylül Pazartesi akşam saatlerinde Sakarya’nın Kırkpınar Mahallesi mevkiindeki Sapanca Gölü’ne yönetmen Abdulkadir Ceylan Ede(58) arkadaşlarıyla birlikte kayıkla açıldı. Kayıktan suya atlayan ünlü yönetmen boğulma tehlikesi geçirdi. Ede’yi sudan çıkaran arkadaşları durumu sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen ekipler Abdulkadir Ceylan Ede’ye kalp masajı yaptı. Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Abdulkadir Ceylan Ede, tüm müdahillere rağmen kurtarılamadı.

Aynalı Tahir, Pusat gibi dizilerin yönetmeni... Abdulkadir Ceylan Ede kimdir?

Abdulkadir Ceylan Ede, 1965 yılında Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesinde doğdu. Eskişehir Bahçelievler Lisesi sonrası Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Sinema TV bölümünü bitirip mezun oldu. Öğrencilik yıllarında çektiği kısa film ile Adana Altın Koza Film Festivalinde finalist olmuştu. Abdulkadir Ceylan Ede, Aynalı Tahir, Pusat, Acı Hayat gibi reyting rekorları kıran birçok televizyon dizisine yönetmenlik yapmıştı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@